Keskkonnaminister avab täna Kiiu ja Kuusalu regionaalse reoveepuhasti

16. november 2004, 12:45

Täna kell 14 avab keskkonnaminister Villu Reiljan Kiiu ja Kuusalu regionaalse reoveepuhasti, millega puhastatakse enamus nende asulate reoveest.

Uue reoveepuhasti võimsus on 840 m3 ööpäevas.

Kiiu ja Kuusalu asulate veevarustuse ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimise projekti raames rajati üle 6,7 km kanalisatsioonitrasse, tänu millele on ligi 160 elanikul võimalik liituda ühiskanalisatsiooniga. Ühiskanalisatsiooniga ühendati ka valla suurim ettevõte Balti Spoon AS ning Kuusalu koolimaja ja Kupu küla.

Seni tegutsenud Kiiu-Valkla reoveepuhasti oli amortiseerunud, biotiigid ja kanalisatsioonitorustikud lekkisid. Ka puudus Kuusalu külas ühiskanalisatsioon ja -veevärk.

Kiiu ja Kuusalu asulate veevarustuse ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimise projekti kogumaksumus on ligi 23 miljonit krooni, millest 4 miljonit krooni kulub elanike veevarustuse (tööd lõpetatakse detsembri keskel) parendamiseks. Kiiu asulale rajatakse veetrassid ja Kullipesa asulale puurkaev.

Projekti eestvedajaks oli OÜ Kuusalu Soojus. Projekti rahastati Keskkonnainvesteeringute Keskuse vahenditest ja kohaliku omavalitsuse eelarvest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing