Valitsus kiitis heaks Euroopa ja Norra finantsmehhanismide vahelised memorandumid

16. november 2004, 17:44

Valitsus kiitis täna erakorralisel istungil heaks Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide rakendamist käsitlevate memorandumite eelnõud.

Ka andis valitsus Eesti Vabariigi nimel volitused rahandusminister Taavi Veskimägile nimetatud memorandumitele allakirjutamiseks. Valitsuse erakorraline telefoniistung kuulutati välja seoses plaaniga memorandumid homme allkirjastada.

Valitsus kiitis heaks Eesti Vabariigi ning Islandi Vabariigi, Liechtensteini Vürstiriigi ja Norra Kuningriigi vahelise Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi rakendamist aastatel 2004-2009 käsitleva vastastikuse mõistmise memorandumi eelnõu ning Eesti Vabariigi ja Norra Kuningriigi vahelise Norra Kuningriigi ja Euroopa Ühenduse 14. oktoobri 2003. aasta lepingu alusel loodud Norra finantsmehhanismi rakendamist aastatel 2004-2009 käsitleva vastastikuse mõistmise memorandumi eelnõu, mis määavad kindlaks rollid ja vastutuse, finantsinstrumendi eesmärgid, seadusandliku ja finantsraamistiku iga-aastased kohtumised ja aruandluse, finantsmehhanismi prioriteetsed sektorid, programmeerimise raamkava ja toetusskeemide põhimõtted, kontrolli ja ligipääsu informatsioonile ning koordineerimis- ja juhtimispõhimõtted.

Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi ja Norra finantsmehhanismi üldiseks eesmärgiks on aidata kaasa majandusliku ja sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamisele Euroopa Majanduspiirkonnas investeeringu- ja arendusprojektide rahastamise kaudu prioriteetsetes valdkondades.

Küsimust arutati ka valitsuskabineti 14. oktoobri 2004. a nõupidamisel. Korralduse rakendamisega ei kaasne olulisi kulutusi riigieelarves või teiste organisatsioonide eelarvetes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing