Tugev tuul häiris eelkõige laevaliiklust ja elektrivõrke

Villy Paimets 17. november 2004, 00:00

Tallink Grupi tehnikadirektori Ülo Kollo sõnul hakkavad kiirlaevad Soome vahet sõitma jälle täna.

Kollo sõnul ei ole sellised tormipäevad tavalised ning tavaliselt on kiirlaevad lausa jõuludeni Soome vahet sõitnud. ?Neid tormipäevi tavaliselt väga palju ei ole, mitte üle 10 protsendi päevadest,? ütles Kollo.

Ärajäänud reisidest tekkinud kahju suurust ei osanud Kollo öelda. ?Ma ei usu, et kahjud meil väga suured on, meil on ju suured laevad ka, kes reisijad ära veavad,? ütles Kollo Romantika pardalt. ?Teiste firmade kahjude kohta ei oska ma muidugi öelda.?

Tallinki suur reisilaev Romantika sai Kollo sõnul reisijaid enam-vähem täis.

Saaremaa Laevakompanii liiklust häiris tuul Heltermaa?Rohuküla ja Sõru?Triigi liinil, Kuivastu?Virtsu liinil laevad sõitsid.

Tugev tuul tekitas üle Eesti elektrikatkestusi, eile kella viie ajal olid elektrita veel 31 alajaama ligikaudu 18 000st.

Eesti Energia teatel tekitasid elektrivõrgule peamiselt probleeme tuulepuhangud ning tugevad vihma- ja rahehood, surudes märgi oksi liinidele ning murdes puid, mis liinidele langedes katkestusi põhjustasid.

Eesti mobiilsideettevõtete teatel ei ole eilne tugev tuul nende tööd häirinud ning sidekatkestusi ei ole olnud.

Radiolinja Eesti teatas, et nende võrgus eile probleeme ei esinenud. Sama kinnitas ka Tele2, öeldes, et praeguse seisuga kõik toimib.

Vaid EMT avalike suhete juht Kaja Pino ütles, et aeg-ajalt tuleb teateid voolukatkestustest mõnes tugijaamas, aga need on üsna kiiresti korda saadud.

?Ei taha nüüd ära sõnuda, aga siiamaani ei ole õnneks midagi eriti hullu juhtunud,? ütles Pino.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing