Eesti elujõulisemad on Tallinna piirkond ja Tartu linn

Liis Kängsepp 17. november 2004, 09:19

Statistikaameti kohalike omavalitsusüksuste elujõulisuse analüüsist selgus, et Eesti elujõulisim kohalik omavalitsusüksus on Viimsi vald.

Viimsi vald edestab ka Tallinna linna, teatas statistikaamet.

Kümne elujõulisema kohaliku omavalitsusüksuse seas on üheksa Tallinna piirkonna kohalikku omavalitsusüksust ja Tartu linn.

Elujõulisuse indeksi väärtuse järgi on kohalikud omavalitsusüksused grupeeritud nelja gruppi. Eesti elujõulisemad piirkonnad on Tallinn ja selle ümbrus, Tartu ja selle ümbrus, Pärnu ja selle ümbrus.

Eesti jaguneb üsna selgelt kaheks ? elujõulisem on Põhja- ja Lääne-Eesti. Vähem elujõulisest osast eristub Tartu piirkond.

Kohalike omavalitsusüksuste elujõulisust mõõdetakse indeksiga, mis koosneb viiest osaindeksist mille arvutamiseks kasutatakse kaheksat näitajat. Nendeks näitajateks on rahvaarvu muutus, alla 65-aastaste osatähtsus, registreeritud töötute osatähtsus 16-aastaste kuni pensioniealiste hulgas, kohaliku omavalitsuse eelarvesse laekunud üksikisiku tulumaks elaniku kohta, kohaliku omavalitsuse tulu elaniku kohta, kõrgharidusega elanike osatähtsus, äriühingute arv 1000 elaniku kohta ja tegevusalade arv. Arvutamismetoodika tugineb Soome analoogil, mis on kohandatud Eesti oludele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing