Metsatöösturid seljatasid keskkonnaministri

Liis Kängsepp 17. november 2004, 11:10

Riigikogu keskkonnakomisjon otsustas üleeile lükata edasi metsaseaduse nõue, mis oleks võimaldanud lõpetada senise metsade stiihilise raie.

Eesti Metsakasvatajate Ühingu pressiteate sõnul on see tulemus metsatöösturite aktiivsele lobbytööle.

Tulenevalt koalitsioonileppest ja tänu keskkonnaministri sirgjoonelisele tegutsemisele viidi käesoleva aasta alul metsaseadusesse parandused, mille kohaselt pidi alates 2005. aastast olema metsade raiumise aluseks kehtiv metsamajandamise kava, kirjutatakse pressiteates.

Neile, kelle huviks on metsa kiire ?rahakstegemine? ei ole selline olukord vastuvõetav. Enne veel, kui uute reeglite järgi majandamine jõudis alata, püüab Eesti Metsatööstuse Liidu tegevjuhtkond demagoogiliste võtetega võimaldada röövmetsanduse jätkumist.

Eesti Metsatööstuse Liit on korduvalt jutlustanud uuest aastast saabuvast palgipõuast. Tegelikkus on aga see, et üleraietele orienteeritud metsatööstus ei suuda leppida tasakaalustatud metsakasutuse nõude rakendumisega.

Eesti Metsatööstuse Liidu sõnul ei jõutavat metsamajandamiskavasid õigeaegselt kehtestada. Tegelikult ei ole kavade kehtestamiseks lõpptähtaega määratud ja kõigil metsaomanikel on võimalik lasta oma olemasolevad metsamajandamiskavad ka kehtestada. Soovi või vajaduse korral on kõigil huvitatutel võimalus uus metsamajandamiskava tellida turul vabalt tegutsevatelt metsakorraldusettevõtetelt.

Mis puutub kavade kehtestamiseks kuluvasse aega, siis on lähiminevikust olemas Põllumajandusministeeriumi võrreldava töömahuga näide, kus tuldi väga lühikese ajaga toime kogu riigi põllumaade deklareerimisega.

Eesti Metsakasvatajate Ühing on seisukohal, et valitsuse poolt heakskiidetud ja keskkonnaministri poolt elluviidav kurss on õige ning metsaseaduse muutmine metsatöösturite soovi järgi viib Eesti tagasi arengumaa staatusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing