Nõmme vanem tahab sealsed rabad liita Natura 2000 võrguga

Liis Kängsepp 17. november 2004, 15:22

Nõmme linnaosavanem Hanno Pevkur esitas taotluse ühendada Nõmmel asuvad rabad Natura 2000 hoiualade võrgustikuga.

Pevkur saatis keskkonnaministeeriumile ja Tallinna linnavalitsusele kirja, kus tegi ettepaneku lülitada Nõmmel asuvad rabad Natura 2000 üle-euroopalisse loodus- ja linnuhoiualade võrgustikku.

Hanno Pevkuri sõnul asuvad Pääsküla rabas Euroopa Nõukogu Linnudirektiiviga fikseeritud lindude elu- ja pesitsuspaigad mis võivad olla ohustatud ja vajavad kaitsmist.

?Kuna Natura 2000 võrgustiku eesmärgiks on ohustatud linnuliikidele nende looduslikus levikualas soodsa looduskaitseseisundi säilitamine ja taastamine, tuleb astuda kiireid samme selle looduskeskkonna, milleks meil on rabad, säilitamiseks,? lisas ta.

Nõmme linnaosa piires asuvad rabad kuulusid peamiselt endisele Nõmme linnale, kuid on hetkel enamikus reformimata riigimaa.

Taotluse ja põhjenduse rabade Natura 2000 hoiualade võrgustikuga liitumiseks saatis linnaosavanem nii keskkonnaministeeriumile kui Tallinna linnavalitsusele, pakkudes omalt poolt igakülgset kaasabi vastavate protseduuride menetlemisel.

Natura 2000 on Euroopa Liidu loodusliku linnustiku kaitseks loodud Linnudirektiivi ja looduslike elupaikade ja loodusliku loomastiku ja taimestiku kaitseks loodud Loodusdirektiivi alusel moodustatav hoiualade võrgustik, kuhu kuuluvad Linnudirektiivi kantud linnuliikide ning rändlindude elupaikade kaitseks moodustatavad linnuhoiualad ja Loodusdirektiivi kantud elupaigatüüpide kaitseks moodustatavad loodushoiualad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing