EPL: Rocca al Mare tornmajad kannavad sama aadressi ja korterinumbreid

18. november 2004, 08:03

Aasta tagasi Rocca al Mare kaubanduskeskuse taga valminud kaks kõrvuti seisvat tornmaja kannavad täpselt sama aadressi: Vabaõhumuuseumi tee 5.

Lisaks on mõlemas majas täpselt samade numbritega korterid, ikka 1 kuni 47, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haabersti linnaosavalitsuse rahvastikuregistri osakonna juhataja Esta Press ütles, et ehitaja valis korterite numereerimiseks äärmiselt kummalise variandi. ?Miks ei võiks teise maja korterid alata numbrist 48 ja sealt edasi minna?? imestas Press. Nüüd ongi nii, et ametlikult vastab samale aadressile kaks kõrvuti majades asuvat korterit.

Kahe eraldi hoonena paistvad majad on maa-aluse garaa?i kaudu ühendatud, seetõttu nimetab ehitaja seda ?üheks majaks kahe torniga?.

Ave Lip postitusfirmast Express Post AS ütles, et neile pole Vabaõhumuuseumi tee 5 korteritest pretensioone tulnud. ?Tundub, et postiljonidel on nii hea nina, et oskavad valida, kumma maja postkastidesse kirjad viia,? ütles ta.

Majade ehitaja esindaja, Merko Ehituse müügijuht Janek Lehtmets soovitas küsimusega, miks selline korterinummerdus valiti, pöörduda säästva arengu ja planeerimise ameti poole. ?Meil oleks ükskõik, aga SAPA nõudis seda. Meie tegime teistsuguse ettepaneku,? nentis mees. Millise ettepaneku Merko tegi, ei olnud Lehtmets nõus selgitama.

SAPA arhitektuuritalituse juhi abi Tiina Vest kinnitas, et SAPA korterinumbrite kindlaksmääramisega ei tegele, ameti asi on täpsustada hoone aadress.

Haabersti linnaosa pearegistripidaja Esta Pressi sõnul pole Vabaõhumuuseumi tee 5 elanikel aadressi muutmiseks võimalik enam midagi teha, lepingud on sõlmitud ja enam asja muuta ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing