PM: «Äraostmatud» norisid Villu Reiljaniga tüli

18. november 2004, 08:07

Res Publica kiskus eilsel koalitsiooni üldkoosolekul üles tüli, nn äraostmatud süüdistasid Rahvaliidu liidrit Villu Reiljanit koguni kriminaalkuriteos.

«Üks Res Publica nn äraostmatutest, Urmas Reinsalu esines üsna rängal toonil süüdistusega, et tegelikult kasutab Rahvaliit keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) raha inimeste sundparteistamiseks ehk investeeringuid saavad vaid need vallavanemad ja muud omavalitsejad, kes Rahvaliitu astuvad,» kirjeldas Postimehele üks koosolekul osalenud koalitsioonipoliitik.

Reinsalu süüdistusi üritas pareerida rahvaliitlane Janno Reiljan. Ta püüdis vaidlust lepitada selgitusega, et KIKi raha jagab nõukogu, kuhu kuuluvad rahvaliitlaste kõrval ka Reformierakonna ja Res Publica liikmed.

Seejärel tabanud Rahvaliitu veel tugevam rünnakulaviin, mille tipuks luges Reinsalu ette väljavõtte seadusest, mille järgi olevat sundparteistamine kriminaalkorras karistatav ja häbiväärne kuritegu. Respublikaan olla koguni rõhutanud, et selle eest võidakse kogu süüdlase vara konfiskeerida riigi tuludesse.

«Lõpuks nõudsid «äraostmatud», et keskkonnaminister Villu Reiljan tõuseks püsti ning vannuks sealsamas terve koalitsiooni ees, et ta pole kasutanud KIKi raha kellegi sundparteistamiseks,» meenutas vaidluse pealtnägija.

Seepeale hüppas taas püsti Janno Reiljan, kes tegi ettepaneku sel juhul üles rivistada kogu valitsus, alates peaminister Juhan Partsist.

Mitme poliitiku väitel on eilne tülikiskumine selge märk sellest, et Res Publica nn äraostmatute tiib soovib Rahvaliitu valitsusest minema lüüa, et tuua koalitsiooni Isamaaliit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing