Pärnu otsustas muuta linnaliinibusside piletihindu

18. november 2004, 12:57

Täna otsustas Pärnu linnavolikogu muuta 1. detsembrist linnaliinibusside kuupiletite hindu, enim puudutavad muudatused õppureid, edastas Raadio Pärnu.

1. novembril Pärnu ATPga kokkulepitud ja täna kinnitatud otsuse järgi hakkab õpilaste 40 kroonine kuupilet detsembrist maksma 60 krooni. Samas kehtestas volikogu õpilastele ka soodsama, neli krooni maksva üksikpileti, seni on soodushinnaga üksikpileti osta saanud vaid pensionärid.

Üliõpilased, kes seni said osta õpilaste kuupileti, saavad endale oma kuupileti hinnaga 80 krooni. Soodustuse saamiseks ei piisa vaid üliõpilaspiletist, tudengil tuleb õppeasutusest võtta ka tõend, et ta seal päevases õppevormis õpib.

Pensionäride kuupilet hakkab senise 65 krooni asemel maksma 80 krooni. Pensionärid peavad oma staatust tõendama pildiga pensionitunnistusega. Kui viimasel fotot ei ole, tuleb lisaks esitada fotoga isikut tõendav dokument.

Soodustused, välja arvatud tasuta sõidu õigus, hakkavad kehtima kõigile, sõltumata inimese elukohast.

Tavalise kuupileti hind tõuseb 160-lt 180-le kroonile, kallimaks muutub ka seni 80 krooni maksev kümne päeva pilet, mille eest tuleb detsembris maksta 100 krooni.

Üks muudatus tehti ka üksikpiletile. Eelmüügist ostes jääb üksiktalongi maksumuseks kaheksa krooni ning bussist ostes 10 krooni. Sooduspileti hinnaks jääb neli krooni, kuid bussist soodusüksikpiletit osta ei saa.

Opositsiooniline Res Publica pidas hinnatõusu põhjendamatuks ja tegi ettepaneku eelnõu lugemine katkestada, kuid see läbi ei läinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing