Börsiülevaade: päevakäive 147 miljonit krooni

19. november 2004, 15:08

Tallinna börsi päevakäive ulatus nädala viimasel päeval igati korraliku 147 miljoni kroonini.

Tegemist oli juba teise väga tugeva päevakäibega sel nädalal. Üleeile registreeriti kohalikul börsil tehinguid 119 miljoni krooni eest.

Midagi põhjapanevat siit järeldada ei maksa. Kaks peakangelast Hansapank (käivet 106 miljonit krooni) ja Eesti Telekom (ligi 40 miljonit krooni) tõusid mõlemad paarisrakendina mõõduka 0,6-0,7% võrra. Tehinguid tehti mõlema väärtpaberiga vähe. Peamiselt vahetasid omanikku vaid suuremad aktsiablokid.

Kui veidi spekuleerida, siis Hansapanga aktsiat võiks müüa fondid, kes väärtpaberi tõusuga juba palju võitnud ning suurt tõusu enam ei usu. Ostjaks võiks olla Eesti turu hilised avastajad.

Annab ju suhteliselt uus Euroopa Liidu liige, kes ülejärgmine aasta tõenäoliselt juba euro kasutusele võtab, enda avastamiseks veel võimalusi. Ei maksa unustada ka reitinguagentuur Standard Poor`si, kes tõstis üleeile Eesti välisvaluuta kohutuste reitingut ning kindlasti parandas välisinvestorite silmis ka kohalike ettevõtete mainet.

Eesti Telekomi aktsiat võiks müüa fondid, kes on aktsia ühe koha peal seismisest väsinud ning kel puudub usk, et TeliaSonera võiks ettevõtte aktsiatele lähiajal kevadisest 111,30 kroonisest pakkumise parema hinna teha. Ostjad aga tõenäoliselt parema pakkumise peale mängivadki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing