EPL: Põhjamaade kasutatud talverehve müüakse edukalt

19. november 2004, 07:47

Skandinaaviamaades kasutatud talverehve tuuakse tuhandete kaupa Eestisse, kus nad ka siinsete autoomanike poolt kasutamist leiavad.

OÜ Agomer Rehvid juht Ago Jõulu ütles, et peale uute ning taastatud talverehvide pakub ettevõte klientidele müügiks ka kasutatud talverehve. Tema sõnul on tegu enamasti Rootsis ning Norras ühe talve kasutuses olnud rehvidega, mida ettevõte Eestisse toob, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Rootsis ja Norras ostetakse talverehv autole alla tavaliselt üheks hooajaks. Pärast seda jätavad autoomanikud need lihtsalt autoteenindustesse. Seda teed need meie kätte jõuavadki,' selgitas Jõulu.

Seda, et Eestis on kasutatud talverehvide vastu üsna suur nõudlus, näitab seegi, et ettevõte toob neid siia tuhandetes.

Peamine müügiargument on seejuures hind. 'Kasutatud rehvid on tavaliselt uutest kaks korda ning isegi enam odavamad,' ütles Jõulu.

Terve jooksu talverehve võib Agomer Rehvidest kätte saada 1000-1200 krooni eest. 'Kui sul on ikka 4000-5000kroonine kuupalk, siis ei lähe sa tuhandekroonist rehvi ostma,' tõdes Jõulu. Samas annab OÜ Agomer Rehvid ettevõtte juhi sõnul kasutatud talverehvidele ka garantii.

Lõuna-Eesti turule orienteeritud OÜ Kummibox juhatuse liige Erkki Jürgenson märkis, et kõigist 2003/2004. aastal müüdud rehvidest moodustavad kasutatud rehvid umbes 40 protsenti, taastatud 50 protsenti ning uued 10 protsenti. Järgmiseks aastaks on prognoosid vastavalt 30, 55 ja 15 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing