Nokia plaanib lisaks mobiiltelefonidele uusi tooteid luua

19. november 2004, 12:17

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia juht Jorma Ollila teatas, et firma töötab ka teiste elektroonikatoodete loomise vallas lisaks mobiiltelefonidele.

Ollila kinnitas Morgan Stanley investeerimisseminaril, et Nokia on välja töötanud ka teisi tootekontseptsioone peale mobiiltelefonide. Siiski peaks firma jääma suurimaks mobiiltelefonide tootjaks.

Nokia lubas 2005. aastal turule tuua 10 kolmanda põlvkonna mobiiltelefoni. Kokku plaanitakse turule tuua 40 uut mobiiltelefoni. Ollila sõnul peaks mobiiltelefonide vahetamine uute vastu püsima käesoleva aasta tasemel. Maailmas peaks oma mobiiltelefoni uue vastu vahetama 26 protsenti telefoni omanikest.

Ollila sõnul jätkab Nokia aktsiate tagasiostmist, et vähendada suurt rahavaru. Ollila pidas teiseks võimaluseks dividendide suurendamist. Nokia pangakontodel on 11,8 miljardit eurot.

Nokia aastakäive on viimasel kahel aastal vähenenud, kui Nokia on turuosa tagasivõtmiseks teinud allahindlusi. Käesoleval aastal oodatakse globaalse mobiiltelefonide müügi kasvuks 30 protsenti, järgmisel aastal peaks see aeglustuma 8 protsendini.

Nokia aktsia hind kerkis Helsingi börsil 0,3 protsenti, 12,93 euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing