PM: Tartu Kapitali maja läheb peagi haamri alla

19. november 2004, 07:55

Kohtutäitur müüb suulisel enampakkumisel Tartu panganduskvartalis asuva Kapitali maja, sest omanikfirmal Kaseväli Ko on raskused Ühispangale laenu tasumisel.

Firma kuulub omakorda kinnisvaraärimehele Andres Kaseväljale. Hoonestusõiguse ning selle osana müüdava kuuekorruselise Kapitali maja alghind on 27 miljonit krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Kinnitamata andmetel jätkuks sellest summast ettevõtte pangavõlgnevuse tasumiseks.

Kohtutäitur Oksana Zholonkovskaja ei soovinud Ülikooli 6a asuva maja müügi tagamaid kommenteerida.

'Sellel kinnistul on kaks hüpoteeki ja pärast müüki mõlemad hüpoteegid kustutatakse,' lausus ta. 'Huvilisi on üsna palju, iga päev helistatakse. Aga konkreetset soovi enampakkumisel osaleda ei ole avaldatud,' tunnistas ta.

Pindi Kinnisvara Tartu kontori juhataja Riho Lubi sõnul on küsitav, kas keegi on nõus maksma selle maja eest isegi alghinda.

'Kapitali maja ruumilahendus ja asukoht pole just kõige paremad ja seetõttu on küsitav, kas selles hoones saab tagada nii kõrge renditaseme, et ostusumma tagasi teenida.'

Kaseväljal Ko-l tekkisid raskused laenu tasumisel Ühispangale, seejärel lõpetas pank Postimehele teadaolevalt laenulepingu ning pani maja müüki.

Kasevälja Ko omanik Andres Kaseväli väitis aga eile, et tõenäoliselt Kapitali maja enampakkumisele ei lähe. 'See on müügis, aga tõenäoliselt protsess selleni ei jõua. See on lihtsalt üks laenude refinantseerimise juurde kuuluv toiming,' väitis ta.

Kaseväli ehitas Kapitali maja 1990. aastate lõpus kahasse toonase Forekspangaga. Praegu tegutseb sama maja esimesel korrusel rentnikuna Sampo pank.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing