Suurim 3G mobiilsideoperaator hakkab kasutama Linuxit telefonide opsüsteemina

19. november 2004, 10:08

Maailma suurim 3G mobiilsideoperaator, Jaapani firma NN DoCoMo hakkab kasutama Linuxit telefonide opsüsteemina, kirjutas FT.com.

Matsushita Electric Industrial, NEC ja NTT DoCoMo on loonud Linuxi platvormi 3nda põlvkonna mobiiltelefonidele.

Tõenäoliselt muutub see platvorm Jaapanis DoCoMo 3G telefonide standardiks.

See on esmakordne juhtum, kus suur Jaapani operaator on arendanud Linuxit kasutades opsüsteemi, mis tähendab tähtsat võitu avatud lähtekoodiga tarkvarafirmale.

Varem on Jaapani mobiiltelefonitootjad kasutanud nende endi opsüsteeme ja Nokia veetud Symbiani opsüsteemi.

Microsofti juhatuse esimees Steve Ballmer, ütles Singapuris Aasia valitsusjuhtidele esinedes, et avatud lähtekoodiga opsüsteemide nagu Linux kasutamine võib tuua kaasa patendiseaduste rikkumise kohtuasjad. Microsoft soovib haarata mobiiltelefonide tarkvara turgu.

?Ühel päeval tuleb keegi ja küsib raha intellektuaalse omandi kasutamise eest. See kehtib kõigi WTOsse astunud riikide kohta,? ütles Ballmer Reutersi andmetel. Ta lisas, et Linux on rikkunud enam kui 228 patenti.

Microsoft on teinud tõsist tööd Aasia valitsuste kallal, kuna Aasias liigutakse üha enam Linuxi tehnoloogia kasutamise suunas, mis on tasuta internetist saadaval.

Varem sel aastal on Jaapani koos Hiina ja Lõuna-Koreaga leppinud kokku Linuxil baseeruva arvuti operatsioonisüsteemi loomiseks.

DoCoMo, Matsushita ja NEC eeldavad, et Linuxi platvormi kasutatakse edaspidi 3G telefonides, kuid nad ei välistanud ka teiste platvormide kasutamist. Linuxi opsüsteem on ühilduv ka Symbiani opsüsteemiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing