Tartu jagatakse prügiveo tarbeks 10 000 elanikuga piirkondadeks

19. november 2004, 08:11

Eile kinnitatud Tartu linna jäätmekava näeb ette linna jagamise 10 000 elanikuga veopiirkondadeks, teatas linnavalitsus.

Tartu linnavolikogu kinnitas eile 26 poolt- ja 4 vastuhäälega Tartu linna jäätmekava 2005-2009, mis analüüsib jäätmemajanduse hetkeolukorda, toob välja valdkonna peamised probleemid ning püstitab jäätmemajanduse arendamiseks vajalikud eesmärgid ja tegevuskava.

Linna jäätmekava koostamise juures on arvestatud kehtivatest seadustest tulenevaid nõudeid ja omavalitsuse kohustusi. Neist olulisim on uuest jäätmeseadusest tulenev korraldatud olmejäätmeveo organiseerimine, mis oluliselt suurendab linna rolli jäätmekäitluse suunamisel.

Uue süsteemi eesmärkideks on tagada kõikide jäätmevaldajate liitumine jäätmeveoga, enamuse tekitatud jäätmete kokkukogumine ja sellega linna prahistamise minimiseerimine, jäätmete liigiti kogumine nende tekkekohas ja jäätmete taaskasutamine võimalikult suures ulatuses.

Korraldatud jäätmeveo käivitamiseks tuleb linn jagada kuni ca 10 000 elanikuga veopiirkondadeks ning igasse piirkonda jäätmevedaja leidmiseks korraldada avalik konkurss. Täpsemad tingimused ja kord fikseeritakse edaspidi Tartu uues jäätmehoolduseeskirjas ning korraldatud jäätmeveo määruses.

Olulised probleemid Tartu linna jäätmemajanduse arengus on seotud Kagu-Eesti regionaalprügila rajamise ning sellest tulenevalt Aardlapalu prügila sulgemisega. Aardlapalu prügila ei vasta keskkonnakaitse nõuetele ning tuleb sulgeda hiljemalt 2009. aasta juulis, kuid Lagujasse kavandatud regionaalprügila valmimine viibib seoses kohtuvaidlustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing