Walko põhjalaskja peab hüvitama kolm miljonit krooni

19. november 2004, 14:23

Valga pankrotistunud õmblusettevõtte Walko endine tegevjuht Kalle Pilt peab maksma pankrotipessa kolm miljonit krooni.

Tartu ringkonnakohus ei muutnud selle nädala esmaspäeval Valga maakohtu 02.06.2004 otsust, mille kohaselt peab Walko endine peadirektor ja juhatuse esimees Kalle Pilt heastama oma õigusvastaste tegudega tekitatud kahju ning maksma Walko pankrotipessa 3 miljonit krooni. Tegu on summaga, mis kattub Walko pankrotimenetluses tunnustatud nõuete suurusega.

Kohtuotsuse kohaselt sooritas Pilt 1998. aastal ettevõtte nõukogu nõusolekuta rida tehinguid, mille tõttu jäi Walko varatuks ning pankrotistus 1998. aasta 27. augustil.

Kalle Pilt on nn Pindi-poistele kuulunud Walko põhjalaskmise tõttu juba olnud korra kohtukulli küünte vahel. Tartu ringkonnakohus mõistis Kalle Pildi 2002. aasta juunis süüdi ametiseisundi kuritarvitamises ning karistas teda aastase vabadusekaotusega üheaastase katseajaga. Riigkohus ei võtnud Pildi kassatsioonikaebust menetlusse.

Tartu ringkonnakohtu selle nädala esmaspäevase otsuse peale on Kalle Pildil aega Riigikohtusse edasikaevamiseks 30 päeva.

Kalle Pildiga ei õnnestunud ÄP onlinel ühendust saada ning kommentaari küsida. Pilt töötab Tartus kahjurite ja näriliste hävitamise teenust pakkuva OÜ Puleium juhatajana.

Lisaks Walko tühjakskantimisele osales Kalle Pilt ka Pindi-poistega seotud teise ettevõtte ? ASi Otepää Autoremonditehas ? põhjalaskmises.

Walko asemel tegutseb praegu Valgas edukalt AS Sangar Valga Vabrik. Otepää autoremonditehase endistes hoonetes tegutseb vineeritootja AS UPM Kymmene Otepää.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing