EPL: Enim kaebusi Tallinna Sadama ja Elioni peale

22. november 2004, 08:00

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proosi sõnul on enim konkurentsialaseid kaebusi esitatud ASi Tallinna Sadam ning Elion Ettevõtted ASi peale.

Tallinna Sadamaga käib konkurentsiamet ka kohut, Elioniga kohtuasju praegu pooleli ei ole, märkis Proos Eesti Päevalehele.

Elioni pressiesindaja Ain Parmase sõnul ei tähenda kaebamine, et midagi oleks halvasti või valesti tehtud. ?Elion on turul konkurentsivõimeline ning loomulikult ei ole see meeltmööda meie konkurentidele. Seetõttu kaevatakse ikka aeg-ajalt meie tegevuse peale ning see ei ole midagi uut ? seda on ka varem tehtud.?

Elioni puhul on konkurendid kaevanud selle üle, et too liiga madalaid hindu pakub ? see teeb konkurentide hinnangul nende eksisteerimise turul võimatuks.

Tallinna Sadama vastu esitatud kaebused pole Proosi sõnul seotud ainult sadama plaaniga järgmisest aastast sadamatasu tõsta. ?Kaebused on erinevad. Näiteks vaieldakse kaitasude üle. Samas pole nimetatud valdkonnas ka tururegulaatorit, mistõttu jõuavad kõik sellised vaidlused meile,? selgitas Proos.

?Kliendid loodavad Tallinna Sadamaga vaieldes väga tihti ühte või teist poliitilist jõudu, riigiametit või riigiametnikku enda poolele meelitada. Siin ei ole küsimus muus kui rahas, rahas ja veel kord rahas. Sadamatasude osas pöördus Tallinna Sadam ise eksperthinnangu saamiseks konkurentsiameti poole,? põhjendas suurt kaebuste hulka Tallinna Sadama turundusdirektor Erik Sakkov.

Samas on konkurentsiameti terase tähelepanu all ka teised majandussektorid, mis on seotud ravimite, saematerjalide, autohoolduse ja -müügi, ehitusmaterjalide ning mootorikütuse müügiga. Lisaks on kavas luubi alla võtta nn vabad elukutsed, nagu jurist, apteeker ning arhitekt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing