Tuiksoo lahkab kaubaveotõrget

Anne Oja 24. november 2004, 00:00

Esmaspäeval kutsus Ester Tuiksoo Euroopa liikmesriikide ministreid üles Euroopa Komisjonile Venemaaga läbirääkimisteks volitusi andma. Koos Tuiksooga Euroopa ministrite nõukogus osalenud asekantsler Andres Oopkaup ütles, et tõenäoliselt annavad liikmesriikide ministrid volitused juba järgmisel koosolekul.

Kaubandus-tööstuskoja juht Siim Raie kommenteeris eilset ettevõtjate ümarlauakohtumist valitsuses: ?Taimse kontrolli küsimuse tõstatamine Brüsselis osutus oodatust kergemaks, sest Venemaa on kaubandusblokaadi laiendanud.?

Eelmisel esmaspäeval sulges Venemaa piiri Saksamaa taimsele kaubale ning on sama ähvardanud teha Belgia ning Taaniga. Ehkki Venemaa kontrollis Hollandit, muutus kaubaveo olukord sellest hullemaks.

Oopkaubi sõnul võib Venemaa lähiajal keelata ka kogu Hollandi taimse kauba sisseveo, seni kehtis piirang vaid lilledele. Eesti taimse kauba transiit ja eksport seisab alates 13. augustist.

Venemaa taimse põllumajandustoodangu impordikeelu alla kuulub tooteid rohkem kui sajast kaubagrupist, sealhulgas teravili, loomasööt, puu- ja köögivili, kohv, kakao, maitseained ning puidust aknad ja uksed.

Eilne Turun Sanomat kirjutas, et Eesti kaubad liiguvad nüüd Venemaale läbi Soome ja Läti. Näiteks Eestis maitseaineid valmistav Paulig Baltic müüb Venemaale suunduva toodangu kõigepealt kontsernisisesele ettevõttele Rootsi, kes selle sobivate sertifikaatidega Venemaale veab.

Paulig Balticu tegevdirektor Tiit Nuudi on varem Äripäevale öelnud, et ettevõte kannab logistilise ahela pikenemisest kahju.

Tollilao OÜ Contimer juht Jüri Eerik ütles eile, et kaubandusblokaadist kahju kandvad ettevõtjad ei oska praegu olukorra lahendamiseks midagi teha ning ootavad.

Eesti ettevõtjad kaotavad veopiirangute tõttu käibes iga kuu ligikaudu 100 miljonit krooni. Ohtu on sattunud kuni tuhat töökohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing