Viis lennukitäit eestlasi võtab uue aasta vastu Egiptuses

Krista Taim 24. november 2004, 00:00

Aastavahetuse reisid soojale maale pole veel välja müüdud, alles on jäänud vähesed kohad Egiptusesse, Taisse, Kanaaridele ja Dubaisse, kinnitavad reisikorraldajad.

Talvisel perioodil on traditsiooniliselt populaarsed Punase mere äärsed riigid. Tuntuim nendest on Egiptus, kuhu saab lennata võimalikult vähese ajakulu ning mugavate otselendudega. Iga nädal lendab Egiptuse suunas viis lennukitäit eri reisibüroode lähetatud puhkajaid. Olukord on sama ka jõulude ja aastavahetuse ajal.

Domina World Travel pakub aastavahetuseks reisipakette kahte Egiptuse kuurorti ? Hurghadasse ja Sharm el Sheikhi, samuti saab aastavahetuse veeta Dubais ning Kuubal. Reisbüroo müügi- ja marketingijuhi Karin Piiri sõnul on ka Dubai Egiptuse kõrval üks eestlaste soosikuid mõnusa ja luksusliku puhkuse veetmiseks.

Hinnad sel ajal on aga märksa kõrgemad.

?Rahvusvahelise turismipraktika kohaselt loetakse terves maailmas aastavahetust tipp-perioodiks ning sel ajal on hinnad tõepoolest tavapärasest kõrgemad. Reisipaketi hinnad Egiptusesse algavad 8990 kroonist täiskasvanule,? räägib Piir. Tavapärasemast kõrgemad hinnad ei tähenda aga, et kindlasti reisile pääseb. Kes ärkavad alles n-ö viimasel minutil, võivad kohast ilma jääda.

Anhel Toursi tegevjuht Nade?da Salnikova kinnitab, et aastavahetuse reisid on soositud ja palju vabu kohti pole jäänud. Hetkel on pakkumisel Hurghada Egiptuses ja Tai. ?Inimesed otsivad üha rohkem meeldejäävaid elamusi ja üheks selliseks on saata vana aasta ära ja võtta uus vastu palmide all. Muidugi on ka neid, kes tahavad aastavahetuse ajal olla Austria alpides või siis sõita lastega Lapimaale,? räägib Salnikova.

Horizon Travel sõidutab aastavahetuseks Dubaisse, Taisse ja Kanaaridele. Arendusdirektor Elina Kask kinnitab, et kahenädalane Kanaaride reis, mille sisse mahuvad nii jõulud kui ka aastavahetus, on välja müüdud, küll on veel kohti nädalasele puhkusele. Sama kehtib ka Tai ja Dubai kohta. Mis puudutab hindasid, siis jõulude ja uue aasta paketid on kaks kuni neli tuhat krooni kallimad. Kui näiteks Kanaaride tavareis algab 6000 kroonist, siis pühade ajal 8000 kroonist. Hinda kergitavad Kase sõnul rikkalikud pidusöögid ja aastavahetuse programmid.

Sama kinnitab Marhaba juht Margit Rebane-Pent. Kõrget hinda aga inimesed ei pelga, sest näiteks Sharm el Sheikhi viie tärni hotellides said kohad kõigepealt otsa.

?Eestlastel on juba tekkinud harjumus aastavahetuseks ära sõita, sama võib öelda ka jõulude kohta. Kui veel paar aastat tagasi oli mõte jõuludeks ära sõita päris võõras, siis praegu ostavad inimesed hea meelega ka jõulureise,? räägib Rebane-Pent. ?Usun, et ka Lapimaale on palju minejaid, aga soojale maale sõidavad need, kes seda vähegi lubada saavad, soov soojale maale minna tuleb juba meie kliimast.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing