Kalev Kukk: Sotsiaaldemokraadid peavad ettevõtjaid jobudeks

Inno Tähismaa 24. november 2004, 15:22

Riigikogu Reformierakonna liige Kalev Kukk kirjeldab ajalehes Põhjarannik, kuidas sotsiaaldemokraadid peavad ettevõtjaid jobudeks.

Kukk kirjeldab 18. novembri Riigikogu istungit, kus sotsiaaldemokraatide initsiatiivil arutati üht töötu abirahaga seotud eelnõu. ?Sedakorda vaieldi ka selle üle, kes on kõige ?õigemad?, kas need, kes sirutavad käe abiraha saamiseks riigi poole, või need, kes leppides vähesega, püüavad endaga ise hakkama saada. Ja siin tuligi pauk selgest taevast.

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor nimetas neid, kes on loonud endalegi hädapärast äraelamist võimaldava väikeettevõtte ja pakuvad seal ühtlasi mingitki tööd kas või veelgi suuremas hädas olevale naabrimehele, lihtsalt jobudeks. Selle peale tulid Kadi Pärnitsa, kes on samuti sotsiaaldemokraat, keelelt ja eks ka meelelt sõnad, mis väärivad igal juhul kohta Eesti majandus- ja sotsiaalmõtte ajaloos: ?Ma arvan küll, et tööandjad, kes ei suuda maksta täna Eesti riigis suuremat palka kui miinimumpalk ja miinimumpalga sarnane palk, et need ettevõtjad võiksid tõepoolest oma ärid kinni panna.?

Võib-olla pole need sotsiaaldemokraatide silmis jobud ettevõtjad tõepoolest leidnud kõige õigemat äriplaani, kuid sellepärast neid alavääristada ja nende ettevõtete kinnipanemisest rääkida pole pehmelt öeldes ilus,? kirjutab Kukk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing