PM: Firmad peavad hakkama palgale võetud mehi ja naisi lahterdama

25. november 2004, 07:53

Järgmisest aastast peavad kõik asutused ja firmad koguma eraldi andmeid nais- ja meestöötajate kohta, mis võimaldab jälgida sugude võrdsust tööjõuturul.

Sool põhineva statistika pidamise kohustus tuleneb kevadel vastu võetud soolise võrdõiguslikkuse seadusest. Määruse jõustumine on plaanitud aasta algusesse, ent ettevõtetel ja riigiasutustel on andmete korrastamiseks aega 1. juulini, kirjutas Postimees.

Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Ülle-Marike Pappi sõnul peaksid pärast seda tähtaega kõik tööandjad suutma vastata küsimustele, kui palju on neil tööl naisi ja mehi, millised on nende palgaerinevused, kui paljud mehed on võtnud lapsehoolduspuhkust jne.

Papp leidis, et neile küsimustele vastuste teadmine on oluline tööandjaile endile. «Lootus on, et kui tööandja näeb, et meeste ja naiste vahel on suured erinevused, teeb ta olukorra parandamiseks muutusi,» sõnas ta.

Pappi hinnangul on kasu ainuüksi teadmisest, kui palju on firmas naisi ja mehi, sest võrdõiguslikkuse seaduse järgi peab töötajate sooline koosseis olema mitmekesine. «Ajad, kus ameteid jagatakse soo järgi, peaksid tehnikajastul möödas olema,» leidis ta.

Edelaraudtee juhatuse esimees Henn Ruubel ütles, et enamik nende 740 töötajast on mehed, mis on raudtee spetsiifikat silmas pidades ka loomulik. Seetõttu oleks Ruubeli hinnangul mõistlik, kui andmete soopõhise töötlemise nõue oleks erialade kaupa piiratud. «Ma ei taha vastu olla ja kui vaja, teeme ära, aga mulle tundub, et riigis on palju olulisemaid probleeme, mida lahendada,» sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing