Põhjarannik: Jõks süüdistab Narva võime pettuses

26. november 2004, 08:12

Narva linnavõimud petsid nii õiguskantslerit kui kodanikke, kui taasmaksustasid Narva kaudu Venemaale siirduvad sõidukid, kinnitas Allar Jõks.

«Niisugune käitumine Narva linnavõimu poolt on käsitletav õiguskantsleri teadliku eksitamisena. See naeruväärne katse õiguskantslerit üle kavaldada on minu kolme ja poole aastase ametiaja jooksul esmakordne,» sõnas Jõks.

Oktoobris võttis õiguskantsler riigikohtust tagasi taotluse, kus soovis, et tunnistataks kehtetuks Narva linnavõimude õigusaktid, millega linn maksustas Venemaale sõitva transiidi ja asus sellega reguleerima piiriületust, kirjutab Põhjarannik.

«Tegin seda Narva võimude poolt mulle kinnitatud teadmises, et asjad saavad korda ja ma ei pea selle küsimuse juurde tagasi tulema,» selgitas Jõks.

Vaid mõni päev hiljem võttis Narva linnavolikogu aga vastu määruse transiittranspordi liiklemise korrast Narvas, millega kohustati kõiki Venemaale siirduvaid sõidukeid endiselt läbima niinimetatud transiitparklat, kust juhtidelt võetakse raha.

Nädal hiljem kehtestas volikogu aga linnas tasulise parkimise mitmes eri piirkonnas, kuid kohe hakkas see kehtima vaid samas transiitparklas.

«Siin on tegemist otseselt nii õiguskantsleri kui kodanike petmisega ning kohaliku rehepaplusega,» järeldas Jõks.

Narva volikogu esimees Mihhail Stalnuhhin ütles, et Narva linn peab oma huve kaitsma ning kehtestas tasulised parkimisalad samamoodi nagu Tallinnas.

Kui Narva volikogu ei võta 20 päeva jooksul kuulda Jõksi ettepanekut ega tühista oma määrusi, pöördub õiguskantsler taas riigikohtusse.

Riigikogus on praegu menetluses piiriseaduse muudatus, mille kehtimahakkamisel võib siseminister delegeerida teatud riigi funktsioone piiriületuse korraldamisel omavalitsusele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing