Eestlane võitis firmade angliseerimise ideega juhtide esseekonkursi

Merike Lees 29. november 2004, 00:00

Frankfurti Euroopa Ülikooli Viadrina korraldatud konkursile saadetud essees märkis Kullerkupp, et järske muutusi firmade juhtimises ELi laienemine kaasa ei toonud, kuid tulevikus tuleb tähelepanu pöörata kolmele põhitegevusele ettevõtete juhtimisel, milleks on muutuste juhtimine, ärikeel ja multikultuursed meeskonnad.

Muutuste juhtimine hõlmab endas peamiselt äristrateegia muutmist kohalikult turult rahvusvahelisele turule orienteerituks. See on pikk protsess, mille oluliseks elemendiks on sisekommunikatsioon, mis tagaks kogu organisatsiooni poolehoiu ja toetuse muutusteks.

Inglise keelele üleminek töö- ja ärikeelena ei saa toimuda üleöö, vaid alustada tuleb keelekoolituste korraldamisega töötajatele, keelepäevade korraldamisega ja järkjärgulise keelekasutuse juurutamisega firma igapäevatöös. Inglise keele kasutuselevõtt on eeldus multikultuurse töökeskkonna poole liikumiseks.

Multikultuurse töökeskkonna loomiseks on parim võimalus inglise keelt kõnelevates maades partnerite otsimine ja nendega tööjõuvahetus programmide käivitamine. Kuna Eestis on palgatase madal, tuleb kvaliteetse Lääne-Euroopa tööjõu palkamiseks maksta kõrgemat palka, see aga on ohtlik, kuna tekitab surve üldiseks palgatõusuks kohalikul tasandil, mis omakorda mõjutab konkurentsivõimet rahvusvahelistel turgudel.

Esseesid hindas tippjuhtidest, ülikooli professoritest ja meediaekspertidest ?ürii. Võidutöö auhinnaks oli 14 500 euro suurune magistristipendium Viadrina ülikoolis. Kuna esikohti oli kaks, siis täis auhinda välja ei antudki, vaid mõlemad said 75% stipendiumi.

Auhinnaks olnud ingliskeelne magistriõppe programm on koostatud spetsiaalselt noortele juhtidele. Õpe toimub üheksal nädalal 18 kuu jooksul Frankfurdis ja Poolas Slubices. Lektoriteks on kogenud juhtivtöötajad, rahvusvaheliste kompaniide konsultandid ja Viadrina ning tema partnerülikoolide professorid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing