Viimsi valla vana ja tulevane koolihoone kütavad kirgi

Peeter Raidla 29. november 2004, 00:00

Viimsi vallavanem Enn Sau kinnitas, et uue koolihoone ehitamise vajadus pole tingitud mitte vaidlusest Esmarile kuuluva koolihoone kasutamise üle, vaid eeskätt ikkagi praeguse koolihoone väiksusest. Kui 800 õpilasele ehitatud Viimsi keskkooli hoones õpib praegu 900 koolinoort, siis tarvidus on 1300 õpilast rahuldava hoone järele. 170?200 miljonit krooni maksva uue hoone ehitaja leidmiseks kuulutati eelmisel nädalal välja konkurss.

Vallavanema sõnul rahastab hoone ehitust liisingufirma, kellelt see siis iga-aastaste maksetega 12?13 miljonit krooni ulatuses lõpuks välja ostetakse. Uude hoonesse tahetakse keskkool kolida hiljemalt 2006. aastal.

Nüüd juba ligi kaks aastat kestnud kohtuvaidluse käigus on vald avaldanud lõpuks valmisolekut maksta ka praeguse koolihoone kasutamise eest. Läinud teisipäeval, vahetult enne järjekordset kohtuistungit, tegi vallavalitsus volikogule ettepaneku kehtestada koolimaja üürimääraks kuni 2 miljonit krooni aastas, millele lisanduks iga-aastane investeerimiskohustus 0,5 miljonit krooni. Tõsi, lõplik sõna kuulub siin volikogule. Ehkki vald on seni saanud Esmarile kuuluvat koolimaja tasuta kasutada, on ta sinna kaheksa aastaga investeerinud ligi 7,3 miljonit krooni.

Vallavalitsuse pakutud rendisumma Esmarit ei rahulda. Esmari nõukogu liikme ja ühtaegu ettevõtet kohtus esindava vandeadvokaat Jüri Leppiku sõnul teeb see ruutmeeri hinnaks vaid 16 krooni kuus. Eelmisel neljapäeval toimunud kohtuistungil tegi omapoolse pingutuse vaidlevate poolte lepitamiseks ka linnakohtunik Epp Haabsaar, pakkudes arutamiseks välja kompromissi kehtestada aastarendiks 3,9 miljoni krooni, mis teeb ruutmeetri hinnaks ligi 30 krooni kuus.

Esmari juhatuse liige Rait Lukas kinnitas, et nad ei ole veel jõudnud kohtu kompromissettepanekut läbi kaaluda. Selles, et kool lähematel aastatel majast välja kolib, ei näinud Lukas mingit katastroofi.

?Hoone asukoht on hea ning sellele ärilise rakenduse leidmine ei tohiks probleeme valmistada,? tõdes Lukas. ?Kuid see on hoopis teine küsimus, millel pole käiva vaidlusega mingit seost. Meie eesmärk pole sugugi kooli kinnipanek, vaid normaalse rendi kehtestamine maja kasutamise eest. Et rentnikuks on koolimaja, muudab see kogu vaidluse juba iseenesest emotsionaalseks, kuid Esmar on ikkagi äriettevõte, kes soovib talle kuuluva hoone kasutamise eest tasu saada.?

Ehkki Viimsi vallavalitsus on juba nõus ka teatud rendisumma maksmisega, aetakse kohtus endiselt tasuta kasutusvalduse lepingu jätkamise liini. Läti äriregistrisse tehtud järelepärimised kinnitavad valla väidet, et kaks aastat tagasi Esmari poolt sooritatud tehingud olid teeseldud ja pidasid silmas vaid üht eesmärki ? vabaneda tasuta kasutusvalduse lepingust. Omakorda on õli tulle valanud ka Esmar, kes vaidlustas Viimsi uue koolihoone ehitusloa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing