Eesti ja Hollandi maksupolitsei asuvad koostööle maksukuritegude ennetamisel

29. november 2004, 10:25

Eesti ja Hollandi maksupolitsei asuvad koostööle maksukuritegude ennetamisel, teatas Tolli- ja maksuamet.

Eesti Maksu- ja Tolliamet ning Hollandi Fiskaalinformatsiooni ja Fiskaalasjade Uurimise Teenistus kirjutasid reedel alla koostöömemorandumi.

Kokkuleppe peamiseks eesmärgiks on parandada kahe riigi maksupolitsei vahel koostööd ning tõhustada infovahetust nii juriidiliste kui füüsiliste isikute poolt toime pandud maksu- ja tollialaste süütegude kohta. Memorandum sõlmiti peale kaks aastat kestnud Euroopa Liidu koostööprojekti, mil Hollandi ekspertide juhtimisel oluliselt tõhustusid ja arenesid kriminaalmenetluse funktsioonid Eesti Maksu- ja Tolliametis.

Maksu- ja Tolliameti Uurimisosakonna juhataja Enriko Aava sõnul on Hollandi näol tegemist olulise transiitmaaga ning mõlema riigi õiguskaitsestrukuuride vaheline ladus koostöö kuritegevuse vastases võitluses on äärmiselt tähtis.

'Eesti ja Hollandi maksu- ja tolliuurijate vahel on välja kujunenud väga head suhted ning ka uurimisasutuse tööpõhimõtted ja -meetodid on väga sarnased. Selles kontekstis pole koostöömemorandumi tähtsust Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna jaoks võimalik alahinnata,' lisas Aava.

Hollandi Fiskaalinformatsiooni ja Fiskaalasjade Uurimise Teenistuse Rahvusvahelise uurimise Keskuse juhi Eduard Timmersi sõnul näol on Eesti maksuhalduriga lepingu sõlmimine märkimisväärne, kuna Eesti on esimene riik uutest Euroopa Liidu liikmesriikidest, kellega taoline koostöökokkulepe sõlmitakse.

Käesoleva aasta teises pooles on Maksu ja Tolliamet sarnased koostöömemorandumid allkirjastanud ka Leedu Vabariigi Siseministeeriumi Finantskuritegude Uurimisteenistuse ja Läti Vabariigi Riigitulude Teenistuse Finantspolitseiametiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing