Kohus keelas Eesti Raudteel takistuste tegemise Spacecomile

29. november 2004, 14:46

Tallinna linnakohtu tänase määrusega keelati Eesti Raudteel igasuguste takistuste tegemine Spacecomi tegevusele.

Määrus tehti Spacecomi taotlusel esialgse õiguskaitse tagamiseks kohtuvaidluses, kus poolteks on Spacecom kui vedaja ning Eesti Raudtee kui infrastruktuuride omanik. Kohtumäärusega pandud keeld kehtib kuni 29. maini 2005 ehk kuni ajani, mil kehtib Spacecomi ja Eesti Raudtee vahel sõlmitud leping, mille kohaselt avanes Spacecomil õigus korraldada raudteevedusid Eesti Raudtee infrastruktuure kasutades. Kohtuvaidluse objektiks on Eesti Raudtee poolt kehtestatud hinnad, mis Spacecomi meelest pole õiglased.
Ehkki AS Eesti Raudtee lubas katkestada lepingu raudteeveoettevõtjaga Spacecom 5. detsembriks, on Eesti Raudtee asunud seatud tähtajast varem Spacecomi tegevust otseselt takistama, rikkudes sellega kehtivat lepingut ja seadusi.

Möödunud nädalavahetusel vahetas Eesti Raudtee Narvas kahe Spacecomi rongi vedurid enda omade vastu ja võttis jõuga Kirisist Muugale suundunud veosed üle. Eelnevalt keelas Eesti Raudtee Spacecomi rongide liikumise Petserist Muugale ning klient oli surve all sunnitud lepingulised veosed Eesti Raudteele üle andma. Eesti Raudtee on ka muu jõulise tegevusega takistanud Spacecomi seaduslikku tegutsemist raudteel.

AS Spacecom pöördus õiguskaitse saamiseks kohtu poole, apelleerides asjaolule, et hinnavaidlus kahe ettevõtte vahel on kohtus pooleli ning selle ajaks tuleb säilitada õigusrahu.

Eesti Raudtee teatas lepingu lõpetamisest Severstaltransi tütarfirmaga Spacecom novembri lõpus. Spacecom on üks kolmest Venemaa firmast, mis taotlevad pea kahte kolmandikku raudtee läbilaskevõimest. Eesti Raudteele tähendaks nende taotluste läbiminemine ligi neljakordset veomahtude vähenemist.

Lepingu lõpetamise põhjuseks tõi Eesti Raudtee asjaolu, et Spacecom võlgneb neile infrastruktuuri kasutustasudena üle 20 miljoni krooni ja pole esitatud arveid korrektselt tasunud juba augustist saadik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing