Raskeveokimaksu jooksev võlg vähenes poole võrra

29. november 2004, 12:38

Personaalse teavitamise tulemusena vähenes raskeveokimaksu jooksev võlg 52 protsenti, teatas maksuamet.

Maksuhaldur saatis novembrikuu alguses raskeveokimaksu võlglastele välja ligi 2600 kirja, kus informeeris ettevõtteid tekkinud võlast. Selle tulemusena vähenes raskeveokimaksu võlasumma kümne päevaga ligi 4,5 miljoni krooni võrra ja võlgnike arv ligi 1000 isiku võrra.

Enne novembri alguses saadetud 1854 lihtkirja ja 694 e-kirja oli võlasumma 8,6 miljonit krooni ja peale teavitamist vähenes võlg kümne päevaga 52 protsenti ehk 4,1 miljoni kroonini.

Raskeveokimaks on uus maksukohustus, mida rakendatakse alates 2004. aasta 1. jaanuarist. Seda maksab raskeveoki omanik või vastutav kasutaja, kes kasutab sõidukit kasutuslepingu või omandireservatsiooni müügilepingu alusel veoste vedamiseks ette nähtud raskeveokilt, mille registri- või täismass ületab 12 tonni. 2004. aasta riigieelarves on maksuhalduri kinnitatud kohustus koguda nimetatud maksu 56 miljonit krooni, seisuga 1.11.2004 on riigieelarvesse laekunud 53 miljonit krooni raskeveokimaksu.

Maksuamet on käesoleval aastal suurendanud tähelepanu nii klientide personaalsele teavitamisele kui informeerimisele laiemalt. Aasta jooksul on otsest informatsiooni maksukohustuste, deklaratsioonide esitamise või vigase esitamise kohta antud enam kui 5000-le kliendile.

Näiteks saatis maksuhaldur paljudele andmete edastamisel eksinud koolitusasutustele välja kirjad, milles palub tähelepanu pöörata õppeasutuste klientide andmete korrektsele edastamisele Maksu- ja Tolliametile, millega on tagatud täpsed eeltäidetud tuludeklaratsioonid ja kiire enammakstud tulumaksu tagastamise.

Maksumaksjatega paremaks ja kiiremaks suhtlemiseks palub maksuhaldur klientidel anda teada oma uued, kehtivad kontaktandmed. Seda on võimalik teha läbi e-maksuameti või kirjutades avalduse Maksu- ja Tolliameti kohalikule teenindusbüroole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing