Ukraina aktsiaturg võib saada üle valmimissegadustest

29. november 2004, 15:08

Aasta algusest Euroopa parima tootlusega Ukraina aktsiaturg võib saada üle valmimissegadustest, kirjutab Blooomberg.

?Olenemata sellest, kes saab Ukraina järgmiseks presidendiks, peab ta suurendama läbipaistvust ja arendama investorite ligimeelitamiseks kapitaliturgu,? ütles Stockholmis asuva Vostok Nafta Investmenti fondijuht Per Brilioth. ?See mõjub aktsiaturule positiivselt.?

Ukraina aktsiatega kauplemine peatati möödunud nädalal. Endina Ukraina keskpankur Viktor Ju?t?enko kuulutas end parlamendis presidendiks. Hääletustulemused näitasid aga seda, et ta kaotas valimistel Viktor Janukovit?ile, keda toetab ka Venemaa president Vladimir Putin.

Enne börsil kauplemise peatamist oli Ukraina börsiindeks PFTS enam kui kahekordistanud oma väärtust, olles enam kui kaks korda enam tõusnud paremuselt järgmisest, T?ehhi PX-50 indeksist.

?Kuigi viimase paari nädala tõus võib Janukovit?i presidendiks saamise korral kaotsi minna, ei oota ma ülidramaatilist langust,? ütles Stockholmis asuva East Capital Asset Managementi fondijuht Aivaras Abromavicius.

Ukraina börs on jätkuvalt suletud. Viimati kaubeldi Ukraina börsil 19. novembril.

?Ukraina majandusele võivad valimistulemused mõjutada katastroofiliselt,? kirjutas eelmisel nädalal Ukraina börsi kaudu levitatud teates First Securities Trading System. 'Kapitali põgenemine riigist võib viia kauplemisaktiivsuse kukkumiseni.' Selle läkitusele kirjutasid alla 30 maaklerfirmat, seal hulgas ING Groep NV üksus, kes kardavad USA sanktsioone.

Ukraina 55 mld dollari suurune majandus kasvas selle aasta üheksa kuuga 14,4 protsenti, ehk kolm korda kiiremini, kui valitsus aasta alguses prognoosis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing