Remmel jäi viinarallile alla

Annika Matson 30. november 2004, 00:00

?Ühe kohvri viina kandmisega üle lahe võidavad soomlased rahaliselt palju rohkem kui kohvri õllega,? ütles Cardo Remmel. Tema sõnul on soomlaste viinaisust enim võitnud Liviko.

Samuti on õlle hind Soomes pärast Eesti liitumist ELiga oluliselt langenud.

?Ka halb juuli tõi tagasilöögi õllemüügis,? lisas Remmel. ?Kaht ekstreemset halba suve järjest pole seni õnneks ette tulnud,? lohutas juht end ja aktsionäre tuleviku osas.

Saku Õlletehase III kvartali puhaskasum langes 23%, 28 miljoni kroonini ehk 3,55 krooni aktsia kohta. Käive tõusis 2,3%, 161 miljoni kroonini.

Kui oleks meil olnud ainult õlu, oleks tulemus olnud veelgi halvem, tunnistas Remmel. ?Puhta õlle pealt kaotasime juulis väga palju.? Tulemust aitasid parandada muud alkohoolsed joogid ja karastusjoogid. ?Teised joogid on oma osakaalu portfellis märgatavalt tõstnud ja tundub, et trend jätkub,? lisas ta.

Kõige suurema tooteartikli ehk Saku õlle müük on kvartaliga langenud 125 miljonilt kroonilt 117 miljonile kroonile ehk 6%. Saku turuosa moodustas 41,8%, peaaegu protsendipunkt mullusest vähem.

Hästi on läinud Saku muude alkohoolsete jookide müük, mille kasv on kvartaliga olnud 44%, 19 miljoni kroonini.

Saku 9 kuu käive oli 417 miljonit krooni, mis on 12,5% mullusest enam. Võrdluseks ? Tartu Õlletehase 9 kuu müük küündis 515 miljoni kroonini, mis on peaaegu 60% mullusest enam.

Dividendide maksmises pole Remmeli sõnul olulisi muudatusi ette näha. ?Oleme stabiilselt dividende maksnud ja jätkame seda,? märkis ta.

Vaid ühe kehva kuu tulemuste põhjal mingeid põhjapanevaid järeldusi ei tehta, kostis Saku omanikfirma BBH avalike suhete juht Saulius Galadauskas vastuseks küsimusele, kas omanikul on etteheiteid Saku Õlletehase juhtidele.

?Saku Õlletehase juhatuse tegemisi BBH ei kommenteeri,? lisas Galadauskas.

BBH ehk Baltic Beverages Holding on Saku Õlletehase suurim aktsionär, kellele kuulub 75 protsenti aktsiatest.

?Ilm oli kehv ja õlleralli üle lahe jäi oodatust väiksemaks,? kommenteeris Suprema analüütik Triin Palge Saku tulemusi. Supremal on Saku Õlletehasele ?vähenda?-soovitus ja hinnasiht 95 krooni. Saku on Palge sõnul juba mõnda aega olnud hea dividendi- ja kehv tootlusaktsia.

Saku Õlletehase üheksa kuu puhaskasum langes kuuendiku võrra, 44,5 miljoni kroonini, sest ettevõttel tuli möödunud aastaga võrreldes maksta kaks korda enam tulumaksu.

Alates 1. maist on Saku Originaali edasimüüja Soome õlletehas Sinebrychoff, mis on neljakordistanud Saku õlle eksporti Soome suunal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Saku on kõnealusel perioodi jooksul laienenud teiste jookide turgudel toote- ja pakendiarenduse kaudu. Tugevat kasvu jätkasid siidri- ja gin long drink?i turg, mis suurenesid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vastavalt 37% ja 13% võrra. Samal ajal kasvatas Saku Õlletehas oma osa siidriturust mulluselt 25 protsendilt tänavu 34 protsendile. Gin long drink?i turuosa on mulluselt 13 protsendilt kasvanud 23% peale.

Meie ise nimetame seda 1. mai efektiks. Pärast Euroopa Liiduga ühinemist on tugevasti kasvanud meie müük Soome ja Rootsi.

Suurenenud on kaubakogused, mis liiguvad turistide käevangus naabrite juurde. Enne liitumist oli lubatud viia 1 liiter kanget alkoholi, nüüd 10 liitrit. See on selgelt kajastunud meie müügikäibes.

Osa artiklite müük on kahe- ja kolmekordistunud. Eriti minevad on Vana Tallinn, Viru Valge ja liköörid. Oleme valmistunud liitumiseks ja teinud spetsiaalseid tooteid. Kõige populaarsem on soomlaste seas 40kraadise Viru Valge kohver, kus on 5 liitrit viina plastmasspudelis. Järgneb samalaadne kohver 80kraadise viinaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing