Eesti Raudtee seisukoht: Spacecom seab ohutuse ohtu

30. november 2004, 15:54

Eesti Raudtee arendusjuhi Raivo Vare sõnul soovib Spacecom kasutada raudtee infrastrukruuri pooltasuta, seades nii ohtu ohutuse.

Vare sõnul vaidleb Spacecom kohtus Eesti Raudteega, soovides ebaseaduslikult ja ebaõiglaselt kasutada raudtee infrastruktuuri sisuliselt pooltasuta ? määrates ise talle meelepärase hinna ning eirates Eesti seadustest tulenevad nõuded. Seda kinnitab tema hinnangul fakt, et Spacecom on jätnud alusetult tasumata talle Eesti Raudtee poolt teenuse osutamise eest esitatud arved.

'Kuna Spacecom ei oma piisavalt vara oma kohustuste täitmiseks, võib korduda ühe Peterburi raudteefirma juhtum, kus hoolimata jõustunud Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Arbitraazikohtu otsusest on Eesti Raudteel siiani saamata välja mõistetud võlgnevus 20 mln kr ja viivis 3 mln kr. Ka sel juhul jättis varatu äriühing talle mittemeeldinud arveosad Eesti Raudteele tasumata. Ka Spacecomi puhul on tegu põhjendatud kahtlustega firma varalise võimekuse suhtes, samuti tema omanikustruktuuri paikapidavuses, sest tegelikud andmed ei vasta ettevõtte poolt avalikkuses edastatud infole. Samuti on praktiliselt kogu firma vara soetatud laenudega ning koormatud tagatiste ja liisingutega. Selliste juhtumite jätkuv kordumine võib viia selleni, et puudub raha raudtee infrastruktuuri arendamiseks, rääkimata selle korrashoiust ning ohutuse tagamisest, mis on nii Eesti Raudtee kui ka tema osanikuks oleva Eesti riigi huvides. Kes siis teostaks investeeringuid, kas taas maksumaksja?' küsis Vare.

Spacecomile meelepärane hind ei tagaks Vare hinnangul Eesti Raudtee ega raudtee infrastruktuuri jätkusuutlikust ning paneks ohtu ohutu liikluse. Sel juhul ei saaks Eesti raudtee infrastruktuuri investeeringute summa aastas ületada 200 miljonit krooni, mis ei vasta aga tegelikele vajadustele. 'Samuti pole kindel võimalike Spacecomi poolt tekitatud kahjude korvamine nende tekitatud õnnetuste korral, sest ettevõtte tegelikud omanikud on peitunud Küprosel registreeritud offshore-firmade taha,' lisas ta.

'Eesti Raudtee jätab endale õiguse kasutada kõiki seaduslikke vahendeid oma õiguste kaitseks ning on pöördunud Tallinna Linnakohtu poole taotlusega tühistada Spacecomi hagi tagamine või nõuda Spacecomilt kogu summa ulatuses reaalset tagatist,' teatas Vare.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing