Kelloggi juhist saab USA kaubandusminister

30. november 2004, 10:51

USA president George W. Bush on hakanud ümber kujundama oma majandusküsimustega tegelevat meeskonda ? esimesena vahetus kaubandusminister.

Uus kaubandusminister on Carlos Gutierrez, Kellogg Co juht, kes vahetab välja Donald Evansi, kirjutas Wall Street Journal. Samuti on lahkumisest teatanud presidendi peamine majandusnõunik Stephen Friedman, kelle võimalikeks järglasteks peetakse Tim Adamsit, kes oli juhtfiguure Bushi valimiskampaanias ning California investeerimispankurit Gerald Parskyt.

Lahtised on veel praeguse rahandusministri John Snow väljavaated ametisse jääda. Kõlanud on arvamused, et tal pole piisavalt poliitilist kaalu Bushi teise ametiaja ambitsioonikate plaanide elluviimiseks.

Kelloggi juhti Carlos Gutierrezt teatakse kui väga head müügimeest, mis on oluline oskus valitsusele, mis vajab Kongressi heakskiitu Bushi teiseks ametiajaks kavandatud ulatuslikuks sotsiaalkindlustussüsteemi ja maksukoodeksi reformiks ning jätkuvateks jõupingutusteks rahvusvahelise kaubanduse liberaliseerimiseks, kirjutas leht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing