Linn võrdsustab toetust saavad spordialad

30. november 2004, 12:56

Tallinna linnavalitsus kavatseb 2005. aastast kaotada toetatavate spordialade jaotuse A ja B rühma, teatase Raepress.

Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja Jaak Raie sõnul muudatusega pearaha kord lihtsustub ning hetkel kahte rühma jagatud alad hakkavad linnalt järgmisest aastast saama toetust võrdselt. 'Klubidele tähendab aga muudatus seda, et konkurents sporditurul tiheneb ning see omakorda peaks tõstma klubilise tegevuse kvaliteeti, millest võidavad nii lapsed kui lapsevanemad,' märkis Raie. 'Muudatus teeb võimalikuks järgmise aasta eelarvesse planeeritud suuremad rahalised vahendid võrreldes käesoleva aastaga, kuid need ootavad veel volikogu kinnitust.'

Tallinna Spordiliidu juhatuse esimehe Peeter Tishleri sõnul on see positiivne otsus, et kaotatakse ära kaks alarühma ning kõik spordialad hakkavad võrdselt toetust saama. 'Koolilaste sportimisvõimaluste parandamine ja laste treeningprotsessi eesmärgiks pole tippsport, vaid eelkõige tervislike eluviiside harjumuse kujundamine ning suurema pearaha puhul suudetakse pakkuda kindlasti lastele paremaid treenimisvõimalusi,' nentis Tishler.

A rühma kuulub praegu 17 spordiala ja B rühma 14 spordiala, kokku on toetatavaid spordialasid 31. Sel aastal toetatakse linnaeelarvest 14257 A rühma ja 2508 B rühma spordialaga tegeleva lapse ja noore sporditegevust. 2004. aasta eelarvest eraldati sporditegevuse toetuseks eraõiguslikele spordikoolidele ja -klubidele 54,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing