Reisirongiliiklus jätkub samas mahus

30. november 2004, 12:22

Ministeerium ja Edelaraudtee leppisid kokku reisirongiliikluse jätkamises samas mahus, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Täna majandus- ja kKommunikatsiooniministeeriumis toimunud kohtumisel Edelaraudtee esindajatega leppisid osapooled kokku reisirongiliikluse jätkamises senises mahus ka 2005. aastal.

Osapooled leppisid samas kokku, et lähtuvalt 2005.a. I poolaasta tulemustest, 2006.a. kavandatavast riigieelarvelisest toetusest ja Edelaraudtee uuest äriplaanist vaadatakse teisel poolaastal üle nii 2005.a. IV kvartali kui 2006.a. võimalikud veomahud.

?Edelaraudtee töötab hetkel intensiivselt välja uut äriplaani, mis peaks valmima järgmise aasta alguses. Loodame, et uus äriplaan keskendub reaalsele nõudlusele ja ettevõtte senisest efektiivsemale majandamisele. Äriplaanis peab kajastuma ka mõistlik finantsprojektsioon senise veeremi väljavahetamiseks kergema ja efektiivsema vastu. Nimetatud tingimuste täitmisel oleme valmis Edelaraudteega läbi rääkima ka uuest pikaajalise lepingu sõlmimisest riigiga?, ütles läbirääkimisi pidanud teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter.

Seoses kütuse ja metalli hindade ning töötajate palkade tõusuga kavandab Edelaraudtee järgmisel aastal piletihindade tõusu, korrigeeritakse ka senist soodustuste süsteemi. Kindlasti jäävad teatud soodustused kehtima pensionäridele, õpilastele ja üliõpilastele ning tervikuna jäävad piletihinnad bussipiletitest soodsamaks. Viimati tõsteti rongipileti hinda 2001. aastal.

2005. aasta riigieelarves on Edelaraudteele planeeritud dotatsiooni 135 milj. krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing