Tallinna Linnakohus mõistis arvutikelmid süüdi

01. detsember 2004, 13:26

Tallinna Linnakohus mõistis arvutikelmuses süüdistatava Priit Hermeti (27) ja arvutikelmusele kaasa aidanud Andre Oolo (26)süüdi.

Kohus kinnitas nende kaitsjate ja prokurör Stella Veberi vahel sõlmitud kokkuleppe ning kohus karistas süüdistatavaid vangistusega tingimisi.

Hermet mõisteti süüdi ka võltsitud pangakaardi kasutamises.

Kohus karistas Hermetit nelja-aastase vangistusega tingimisi ja Oolot kahe-aastase vangistusega tingimisi. Mõlema mehe katseaeg on kolm aastat ja nad allutatakse selleks ajaks käitumiskontrollile.

Süüdimõistetud peavad ühiselt AS Eesti Postile hüvitama tsiviilhagi 2 miljonit 133 tuhat krooni.

Lisaks tuleb Hermetil eraldi hüvitada kaardipettustega tekitatud kahju summas 19 442 krooni.

Sundraha süüdimõistetutelt on 3720 krooni.

1998. aastal töötas Andre Oolo ASis Eesti Post arvutispetsialistina ja installeeris pearaamatupidaja arvutisse varjatud kaughaldamise programmi, mille abil sai klaviatuuri jälgida, faile lugeda ja lisada. Programmi abil sai Oolo teada Eesti Posti arveldusarve kasutamiseks mõeldud teleteenuste koodid, mis ta edastas Hermetile. Lisaks sellele ostis Oolo Hermeti ettepanekul ajalehekuulutuse kaudu sülearvuti, millesse Oolo installeeris teleteenuste programmi, mille abil sai teha pangaülekandeid.

Teleteenuste programmi ja kaitsekoodide abil kandis Hermet 1. oktoobril 1999.aastal Eesti Posti arveldusarvelt 6 alusetu ülekandega erinevate eraisikute arveldusarvetele kokku 5 miljonit 627 tuhat 100 krooni, millest eraisikutel õnnestus välja võtta veidi rohkem kui 2 miljonit. Siis saadi kuriteole jälile, arved arestiti ja Eesti Post sai tagasi 3 miljonit 494 tuhat 100 krooni.

Hermetit süüdistatakse veel selles, et ta kasutas 1999. aastal Tartus asuvas kaupluses ?Sportland? ja erinevates tanklates Tartus ja Tallinnas võltsitud pangakaarti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing