• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Remedia maskotist sai Põhja-Tallinna juht

  Mis on poliitikas kõige ebameeldivam, millest Teil on õnnestunud seni eemale hoida? Poliitilist poriloopimist pole ma varem taluma pidanud. Samas aga olen siiani kõigega hakkama saanud ja ma ei saa ju nüüd mitte hakkama saada.
  Linnaosavanema palk on 21 500 krooni. Kas poliitiku karjäär suurendab või vähendab sissetulekuid? Linnaosavanema kuupalka vastu võttes ma mõnevõrra kaotan.
  Mis on Teie jaoks karjäär? Liikumine alumistelt positsioonidelt ülespoole ja nii, et sinu töökust ja püüdlikkust on teiste poolt tähele pandud ning antud ka võimalus edasi areneda. Võib öelda, et minul on see õnneks nii ka olnud.
  Mida arvate Teie, kas juhiks saab õppida igaüks? Arvan, et liidriks või juhiks saamisel peavad olema teatud iseloomuomadused kaasa sündinud. Edaspidises elus võib end vaid täiendada ja edasi arendada.
  Mida peate oma elu suurimaks saavutuseks? Tööalaselt pean kõige suuremaks saavutuseks kindlasti Eesti ühe arvestatavama alkoholivabriku Remedia ülesehitamist meeskonna ühe liikmena. On suur õnn kasvada samm-sammult koos ühe ettevõttega, elada üle tõuse ja mõõnu ning ikka minna edasi.
  Kelleks soovisite saada lapsena? Lapsena mängisin hästi palju vanaema rohupudelitega. Mäletan, et nutsin kohe kõvasti, kui ühel hommikul esimese külmaga kõik rohupudelid olid katki külmunud. Lihtsalt selle pärast, et vesi oli õhtul sisse jäänud. Ravitsesin nukke ja tegelikult tahtsin saada arstiks. Ikka selle pärast, et saaks inimestele midagi head teha.
  Kuidas motiveerite oma alluvaid? Eelkõige isikliku eeskujuga. Olen inimene, kes innustub ideedest ja mõtetest küllalt kiiresti ja asub kohe kärmelt ka tegutsema. Kui ma ei kohta sarnast indu alluvatel või kolleegidel, võin koguni lausa solvuda. Hea sõna või lihtne ?aitäh? või ?tubli? on minu arvates äärmiselt suured motivaatorid. Luban seda ka ise edaspidi tihedamini teha kui seni.
  Mis on juhi töös kõige raskem? Emotsionaalselt raskete otsuste tegemine, see puudutab eelkõige kaadrimuudatusi ja inimeste valikut. Võin kogemustest öelda, et kui ikka sisetunne ütleb, et tuleb teha üks väga raske otsus, siis tuleb see teha ka kohe, mitte hakata venitama ? kergem endal ja teisel.
  Loomulikult ei tähenda see läbimõtlematust ega hetketuju ? need ei ole juhil kindlasti mitte kõige õigemad ja paremad kaaslased.
  Millised isiksuseomadused on Teile töös kõige enam kasuks tulnud? Julgus, põhimõttekindlus, tugev tahtejõud, samas ka diplomaatilisus ning oskus teiste inimestega arvestada. Südametunnistus on mul siiani olemas ja võin täiesti häbenemata kõigile julgelt silma vaadata.
  Mida viimati lugesite ja millist kirjandust armastate? Pean tunnistama, et keskkooli ajal olin üpriski kõva ilukirjanduse lugeja ja oma lemmikluuletajagi oli olemas ? Doris Kareva. Nüüd piirduvad minu lugemised kahjuks tihtipeale valdkonnaga juhtimine ja turundus ning müük ning ilukirjanduseks pole enam ammu kuigivõrd aega. Hea, kui ajakirjadki jõuan läbi sirvida.
  Kas olete mõelnud ka eraettevõtluse peale? Olen vahel ikka mõelnud küll päris omaenda firma loomise peale, aga seni pole veel õnnestunud leida seda kõige õigemat pidepunkti.
  Kes on Teie meelest Eesti kõige mainekam ettevõtja ja miks? Aadu Luukas. Tal on laitmatu reputatsioon ja ta on ühiskonnas lugupeetud inimene. Tema tegevus puudutab tervet ühiskonda ? Eesti-Vene suhted, ühiskondlik lepe, sponsorlus jms.
  Millised on Teie hobid ja kui palju nendeks aega jääb? Hobisid on mul alates aeroobikast ning lõpetades rallispordiga. Aeroobika aitab vormis hoida ja see on minu jaoks küllalt tähtis olnud. Samuti tegelen maja juures aiandusega: mitte, et ma sellest erilist mõnu tunneksin, aga kõik peab lihtsalt korras olema. Rallisport on see, mida ma olen viimased neli aastat harrastanud, ja mitte just vähesel määral. Olen maksimalist ka siin ? tahan sõita ja võita, muidu ei viitsikski vist eriti.
  Kuidas väldite rutiini ja lõõgastute? Lõõgastun peamiselt oma heade sõpradega koos aega veetes ja end vabalt tundes. Just iseendale tuleb leida midagi, millest innustuda, siis ei tule ka rutiini. Näiteks võiks seada endale mõne eesmärgi ja püüda seda siis ka kohusetundlikult täita.
  Millised ajalehed-ajakirjad Teil kodus käivad? Kodus käivad Postimees, Stiil ja Kroonika. Eesti Ekspressi ostan alati, vahel ka Eesti Naist. Loen muidugi Äripäeva, mis on lausa kohustuslik kirjandus igale juhile, vähemalt ärikoolituse ja turunduse rubriik kindlasti.
  Oleme Sirjega kolleegid olnud juba 15 aastat. See, et Sirje oli ennast kommertsdirektori ametis ammendanud, oli meile juba pikka aega selge, kuid sellest hoolimata tegi ta oma tööd edasi ainult talle omase pühendumusega. Tegelikult teadsime, et tal pole meie juures enam arenguruumi, ning olime mingil määral valmis selleks, et ta liigub edasi. Siiski tuli see minek liiga järsku ? tundub, et ka talle endale. Minu arvates on nii vastutustundlikule ja hakkajale, samas aga avalikust tähelepanust innustust saavale isikule nagu Sirje poliitika just õige koht. Sirje kuulub tõepoolest nende väheste inimeste hulka, kelle kohta võib kahtluseta kinnitada: temaga koos võib luurele minna.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Ettevaatust keskmise palgaga, see on fatamorgaana
Rääkides keskmisest palgast, oleme kohati sattunud kujutluste küüsi, mida tekitab sektorite enneolematu ebavõrdsus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Rääkides keskmisest palgast, oleme kohati sattunud kujutluste küüsi, mida tekitab sektorite enneolematu ebavõrdsus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Hiina telefonitootja avab elektriautode tehase
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
USA kaubanduspüha tabas ootamatu pööre
Ameerika Ühendriikide ostlejad kulutasid tänavu musta reede ajal e-poodides vähem kui mullu, vahendab Reuters.
Ameerika Ühendriikide ostlejad kulutasid tänavu musta reede ajal e-poodides vähem kui mullu, vahendab Reuters.
Uus Saksa valgusfoori võimuliit rajatakse vastuolulistele plaanidele
Pärast kaks kuud kestnud koalitsioonikõnelusi Saksa sotsiaaldemokraatide, roheliste ja liberaalsete vabade demokraatide vahel tuli Angela Merkelilt võimu üle võttev poliitiline liit välja esialgse leppega, mille elluviimine saab analüütikute hinnangul olema keeruline.
Pärast kaks kuud kestnud koalitsioonikõnelusi Saksa sotsiaaldemokraatide, roheliste ja liberaalsete vabade demokraatide vahel tuli Angela Merkelilt võimu üle võttev poliitiline liit välja esialgse leppega, mille elluviimine saab analüütikute hinnangul olema keeruline.