EPL: Skoone bastioni üleandmisega venitamine tõi rentnikule trahvid

02. detsember 2004, 08:05

Tallinn avas järjekordse peatüki sõjas Skoone bastioni pärast, nõudes eksrentnikult iga vara üleandmisest kõrvalehiilitud kuu eest 20 000 krooni trahvi.

Kesklinna valitsus saatis esmaspäeval kirja bastioni üleandmisega venitavale tulundusühingule Mahyd Skone kirja, milles nõuab staadioni ja rajatiste viivitamatut üleandmist ning venitamisest tekkinud sadadesse tuhandetesse kroonidesse ulatuva kahju kinnimaksmist. TÜ Mahyd Skone pole linnale bastioni üle andnud vaatamata sellele, et tänavu 17. juunil jättis riigikohus õiguse linnale, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kirjas märgib Kesklinna vanem Keit Pentus, et linn esitas esimese taotluse valduse üleandmiseks 5. juulil. ?Vastuseks meie pöördumisele teatas TÜ Mahyd Skone esindaja suuliselt, et valduse üleandmisega probleeme ei teki,? märkis Pentus.

Läks mööda mitu kuud, enne kui linn sai vastuse, kuid seda hoopis TÜ-lt Mahyd Leti ja OÜ Dowell Grupp, kes teatasid, et valdusi tagastada ei saa, sest TÜ Mahyd Skone on müünud hooned TÜ-le Mahyd Leti ja sõlminud rendilepingu OÜ-ga Dowell Group.

Pentuse sõnul on Tallinna linn kogu aeg olnud ja jääb Rannamäe tee 11 ning Suur-Rannavärav 1 asuvate kinnistute omanikuks. ?Omandiõiguse muutmisele suunatud tehingud varaga, mille omanikuks Mahyd Skone ei ole kunagi olnud, on tühised ja kehtetud algusest peale,? kinnitas Pentus.

Tulundusühingut Mahyd Skone esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik on Päevalehele öelnud, et ta ei näe ta mingit põhjust, miks firma peaks vara üle andma.

?Riigikohtu otsus puudutab ainult rendilepingut. See on üldlevinud arvamus, et kui leping tühiseks tunnistati, tuleb vara koha üle anda,? ütles Kaasik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing