EPL: Õismäe tiigi äärde planeeritakse linnaparki, terviseradu ja aatriumi

03. detsember 2004, 08:06

Linnavalitsus võttis kolmapäevasel istungil vastu Õismäe keskosa detailplaneeringu, mille alusel linnaosa süda korda tehakse.

Planeeringuga on Tallinna Haabersti linnaosas asuvale 27 hektari suurusele alale kavandatud krundid spordi- ja teiste vaba aja rajatiste ehitamiseks ning tiigiümbruse haljasala korrastamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kohalike elanike ja puhkealale autoga saabujate parkimisprobleemide lahendamiseks on koolide ja lasteaedade juurde Õismäe tee siseringile kavandatud 530 parkimiskohta. Õismäe elurajooni keskel asuva tiigi juurde autoga pääsu ette ei nähta.

Kuigi maa-amet pidas parkimiskohtade asemel paremaks lahenduseks sinna rula- ja jalgrattatee rajamist ning kirdeosa rulaväljakule parkla rajamist, on see planeeringus siiski arvestamata jäetud.

Tähtsaima rajatisena mainis linnaosavanem Taavi Rõivas vabaõhulava, mis kujutab aatriumi. ?Sõltuvalt suurusest, mis pole veel kindel, oleks see 200-500 inimese jaoks ning seal saaks korraldada näiteks Haabersti sügis- ja kevadpäevi,? ütles ta.

Rõivas kinnitas, et rokikontserte seal pidada ei saaks, sest naabrid ei kannataks seda välja ja akustika seal liiga hea pole. ?Aga see oleks koht, kus koolid saavad vabas õhus lõpuaktusi ja -fotosid teha,? märkis ta.

Järgmise aasta eelarves on linnaosal tiigiümbruse korrastamiseks kavandatud miljon krooni, mille eest jõutakse tõenäoliselt valmis teha lasteväljakud, koeraväljak ja valgustus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing