Hiiu Kaluri Dagotari kalatehas läheb esmaspäevast puhkusele

03. detsember 2004, 10:42

Hiiu Kalur saadab juulikuust saadik ühes vahetuses töötanud Dagotari kalatehase töötajad järgmisest esmaspäevast puhkusele.

Hiiu Leht kirjutab, et Dagotari kalatehase tootmismahud on oluliselt vähenenud ja esialgne kava jätkata tööd ka pärast suvist puhkust kahes vahetuses pole realiseerunud. Neljapäeval pakiti Kõrgessaares veel viimast toodangut ning tehti ettevalmistusi tsehhi sulgemiseks. Järgmisest nädalast ootab Kõrgessaare tsehhi töötajaid ees osaliselt tasustatav puhkus. Kui pikaks ajaks tehas puhkusele läheb pole teada.

Eile seiskus materjalide puudumisel esimest päeva päriselt ka Dagotari Lehtma tsehhi töö. Viimasel ajal on tsehh teinud teenust Narvast pärit osaühingule Vimpex Grupp.

Hiiu Kaluri juht Toomas Kõuhkna ei osanud ajalehele veel öelda, kas on tulemas ka koondamised. Eelmisel nädalal koos istunud Hiiu Kaluri nõukogu ei teinud lõplikku otsust Dagotari kalatehase osas. Hiiu Kalur viitab vihjetele nagu üritaks mingi grupp ettevõtjaid ühineda selleks, et jätkata Dagotaris kalatöötlemist.

Kõuhkna põhjendas kalatehase keerulist olukorda kehva kala, dollarikursi jätkuva languse, Ukraina poliitiliste segaduste ja turusituatsiooniga.

Novembris sai osa kalatehase töötajatest kätte teatise, et nad võidakse koondada. Enamasti oli tegemist mehhaanikute või insener-tehniliste töötajatega, liinitöötajaid see ei puudutanud.

Dagotari kalatehases saab tööd umbes 275 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing