Inno Tähismaa • 6. detsember 2004 kell 12:14

Tallinna linn valis välja Tartu mnt-Järvevana tee miljardiprojekti lahenduse

Tallinna linn valis välja miljardikroonise eelarvega Tartu mnt-Järvevana tee liiklussõlme jaoks ASi K-Projekt pakutud kahe viaduktiga lahenduse.

Välja valitsus variandi puhul rajatakse Peterburi tee pikendus viaduktiga üle Tartu maantee Filtri teeni ja sealt teise viaduktiga üle raudtee Järvevana teele, teatas linnavalitsuse esindaja.

Teine variant näeb ette Peterburi tee ja Järvevana tee otseühenduse ühe pika ja 15 meetri kõrguse viaduktiga, mis läheb üle raudtee ja loob sellega ühenduse Tartu maanteega.

Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo ütles pressiteate vahendusel, et kahe trassi variandi võrdlusel osutus oma asukohalt ja ehitusteostuselt parimaks esimene variant, mille trass kulgeb alal, kus ehitamise ajal häiritakse vähem olemasolevat liiklust. Samuti on esimese variandi arhitektuurne kujundus tagasihoidlikum kui teise variandi kõrge viadukt.

Komisjoni poolt parimaks tunnistatud esimese variandi realiseerimiseks on välja pakutud kolm ehitusetappi. Esimese etapina, mille maksumus on 393,5 miljonit krooni, rajatakse Peterburi teelt üle Tartu maantee viadukt, mis on ühendatud teise viaduktiga üle raudtee Järvevana teega. Teine etapp, mille maksumus on 112,5 mln krooni, näeb ette Tehnika tänavalt Pärnu maantee viaduktile peale- ja mahasõitude rajamist, Tehnika tänava pikendamist (2+2 sõidurada) kuni Filtri teeni ja kahetasandilise Tehnika ja Veerenni tänava ristmiku rajamist. Kolmanda etapina maksumusega 376 mln krooni rajatakse tunnel ja viadukt, mis ühendab Laagna tee Järvevana teega.

Kogu projekti ehitusmaksumus on esialgse eksperthinnangu kohaselt 882 miljonit krooni, millele lisandub kinnistute omandamise hind.

Peterburi tee - Tartu mnt - Järvevana tee - Suur-Sõjamäe tn liiklussõlme rekonstrueerimise projektlahenduse valimiseks moodustud ajutine komisjon annab oma tööst ülevaate kolmapäevasel linnavalitsuse istungil.

Kui linnavalitsus ajutise komisjoni poolt valitud projektiga nõustub ja sellel heakskiidu annab, on võimalik alustada detailplaneeringuid Peterburi tee - Tartu mnt - Järvevana tee - Suur-Sõjamäe tn liiklussõlme tehnilise projekti koostamiseks.

Hetkel kuum