Läänemaa sprotitööstus koondab sadakond töötajat

07. detsember 2004, 17:49

Läänemaa tööhõiveameti andmeil koondab Haapsalu kalatehas Hako tuleva aasta märtsis tootmistegevuse lõpetamise tõttu 96 töötajat, kirjutab Lääne Elu.

Läänemaa tööhõiveameti direktor Jüri Kivitikk ütles, et see on viimaste aastate suurim koondamine maakonnas. 11. märtsiks kavatseb Hako töötajad koondada ning tootmise sulgeda.

Hako personalijuhi Maia Udrase sõnul on tehases nädala algusest tööseisak, mille lõppu pole veel teada. ?Eks vaata, mis edasi saab,? ütles tuleval aastal samuti töötuks jääv Udras Lääne Elule. ?Küllap iga asi ikka kuidagi laheneb.?

Eile ei õnnestunud Lääne Elul rääkida Hako juhataja Raine Kaljulaga. Hako kalatööstuse nõukogu liikmed Otu Sukles ja Aleksander Peterson jäid koondamise kommenteerimisel napisõnaliseks. ?Midagi hullu ei ole, kalatööstus lõpetab. Aga ma arvan, et Hako iseenesest ei kao,? ütles Peterson.

Jüri Kivitiku sõnul on praegu raske öelda, kui paljudest koondatud töötajaist saavad tööhõiveameti kliendid, sest osa neist võib minna pensionile, osa saab ehk kohe mõnda teise kalatööstusesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing