Sülearvuti ostul kontrolli kvaliteeti

Jüri Joonsaar 09. detsember 2004, 00:00

Näeme iga päev reklaame gigabaitidest ja megahertsidest, sülearvutitest hinnavahemikus 10 000?40 000 kr.

Kuidas leida endale sobivat, aru saada mudelite erinevustest ja taibata, kas pakutav on soodsa või hoopis ülearu kõrge hinnaga?

Küsige enne ostu sooritamist müüalt, kuidas kõvaketas on kaitstud võimalike põrutuste eest. Sageli on selleks pehmendatud kinnitused ja materjal kõvaketta ja korpuse vahel. Mõnedel mudelitel on elektrooniline kaitse, mis tuvastab arvuti liikumise ja viib selle peale kõvaketta põrutuskindlamasse nn transpordi-asendisse.

Selle kohta tuleb küsida müüja käest, kuid siin ka on lisaks pakkuda lihtne reegel. Kui leiate arvutilt ühe kolmest logost ? Centrino, Pentium M, Celeron M, on aku kestus 3?6 tundi. Kui neid logosid pole, kestab aku tõenäoliselt 1?3 tundi. Akule antakse reeglina üks aasta garantiid, sõltumata arvuti garantiiaja pikkusest.

Centrino logoga arvutitel on WiFi kaart koos sisemiste antennidega olemas. Teiste kohta peab eraldi küsima, kas see on standardkomplektis või mis on võimalused ja hind selle lisamiseks. Küsige ka antennide paiknemise kohta. Parem, kui antennid on paigutatud nõnda, et tööd tehes pole ohtu neid kätega kinni katta ja sel viisil signaali nõrgendada.

Mil viisil on takistatud võõra ligipääs arvutile? Sageli saab arvutit kaitsta kahe tasemega käivitusparooli (kasutaja ja superviisori tase) ja kõvakettaparooliga. Mõnedel mudelitel on sellele lisaks veel sõrmejäljetuvastaja. Kas on kaasas vahendeid süsteemist ja andmetest varukoopiate tegemiseks?

Kas on võimalusi oma andmete salastamiseks ehk krüpteerimiseks? Osadel mudelitel on sisemine turvakiip, mis võimaldab turvalisemaid paroole kasutada ning oma andmeid kataloogide kaupa automaatselt krüpteerida.

Uuena ostetud sülearvutit kasutatakse enamasti vähemalt kaks aastat. Seega on garantiiaja soovitatavaks pikkuseks kolm aastat, et kaitsta end ootamatute väljaminekute eest. Kui kavatsete paari aasta pärast uue osta, siis on hea, kui vana müügi ajal garantii veel kestab ja korpus ei näe väga kulunud välja. Tundke huvi, kes teeb Eestis garantiiremonti ja kas on olemas kogemusi teeninduse kvaliteedi ja remondi kestuse kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing