Finantsinspektsioon hakkab avaldama investeeringute statistikat

Liis Kängsepp 09. detsember 2004, 10:43

Finantsinspektsioon hakkab senisest suuremas mahus avaldama Eesti investeerimis- ja pensionifondide investeeringute koondstatistikat.

Koondstatistika kajastab fondide investeeringuid eriliiki varadesse, investeeringute alusvaluutasid ja investeeringute geograafilist jaotust, teatas finantsinspektsioon.

?Koondstatistika avaldamine suurendab fondisektori, sh kohustuslike pensionifondide süsteemi läbipaistvust, mis on üheks eelduseks efektiivselt toimiva väärtpaberituru tagamisel,? kommenteeris Finantsinspektsiooni investeerimis- ja pensionifondide järelevalve osakonna juhataja Andre Nõmm.

?Koondstatistika põhjal on võimalik näha, millistesse regioonidesse ja riikidesse on paigutatud kohustuslike pensionifondide varad. Näiteks regiooniriski realiseerumisel on võimalik paremini hinnata, kuidas see võib mõjutada kohustuslike pensionifondide süsteemi tervikuna,? lisas Nõmm.

Koondstatistika esitatakse eritüüpi investeerimisfondide kohta: sh aktsiafondid, võlakohustuste fondid, vabatahtlikud pensionifondid ja kohustuslikud pensionifondid. Statistika avaldatakse kvartali lõpu seisuga. Kvartali kohta esitatav statistika on Finantsinspektsiooni veebilehel kättesaadav hiljemalt kvartalile järgneva teise kuu lõpuks.

Investeerimis- ja pensionifondide koondstatistika on kättesaadav Finantsinspektsiooni kodulehel.

Lisaks avaldab Finantsinspektsioon oma koduleheküljel statistikat pankade, kindlustusseltside, fondivalitsejate, investeerimisühingute ja kindlustusvahendajate kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing