President kuulutas välja üüri piirmääru kaotava seaduse

Liis Kängsepp 09. detsember 2004, 09:26

President Arnold Rüütel kirjutas eile alla üüri piirmääru kaotavale seadusele, kuna seadus ei ole vastuolus põhiseadusega, teatas presidendi kantselei.

Selle põhiseadusega vastavuse kontrollimiseks oli president Arnold Rüütel põhiseaduse § 107 alusel esitanud taotluse Riigikohtule.

Vastava taotluse esitamisel leidis Vabariigi President, et seaduse muudatusega ette nähtud vähem kui kahekuuline periood 1. septembrini 2004 oli liiga lühike aeg selleks, et normiadressaadid - nii kohalikud omavalitsused kui tagastatud elamute omanikud ja üürilepingu alusel eluruume kasutavad üürnikud - saaks oma tegevuse uutes oludes ümber korraldada.

Riigikohus ei tuvastanud oma otsuses, et põhiseadusega oleks vastuolus Elamuseaduse selle sätte kehtetuks tunnistamine, mis andis kohaliku omavalitsuse volikogudele võimaluse kehtestada üüri piirmäärad tagastatud
eluruumide suhtes. Otsuse kohaselt on tagastatud elamute üürnikele jäetud piisav aeg toimingute tegemiseks, mis on vajalikud elu ümberkorraldamiseks muutunud oludes.

Käsitledes üürniku ja üürileandja vahelisi õiguslikke suhteid, pidas Riigikohus kehtivas õiguses loodud kaitsemeetmeid üüri kohese ja ülemäärase tõstmise vastu piisavateks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing