Ketlin Priilinn • 9. detsember 2004 kell 22:00

Juhtmeta uksekella paigaldamine on tarbija jaoks vähem tülikas

Rotellaks OÜ müügijuhi Taimo Metsa sõnul müüb nende ettevõte uusi mobiilseid uksekelli, mis kasutavad kella ja nupu vahel raadiosignaali. ?Need on siis juhtmevabad ja tegevuskaugus on neil kuni 100 meetrit,? täpsustab Mets. Selleks, et uksekella nupu vajutamisel ei heliseks naabri oma, kasutavad kellad 32 erinevat raadiosagedust.

Mets ütleb, et muidugi saab kasutada ka sellist varianti, et kasutusel on üks kell ja mitu nuppu või vastupidi. ?Neil kelladel on kaheksa erinevat helinat ja kolm erinevat helisemistugevust,? räägib Mets.

ASi Viru Elektrikaubandus müügikonsultant Andrus Kanna ütleb, et neil müüakse kahte sorti uksekelli. ?Ühed on uuemat sorti, mida saab distantsilt juhtida,? selgitab Kanna. ?Selleks distantsiks on üldjuhul kas siis 25 või 50 meetrit.? Kanna sõnul ei ole klientidel kindlalt väljakujunenud eelistusi, vaid soovid on väga individuaalsed. Distantsilt juhitavaid uksekelli selles poes ei hoita. Kui klient tuleb ja esitab soovi, siis tellitakse soovitud kell. Tavalised uksekellad on kohapeal olemas.

OÜ Dormikor klienditeenindaja Eiko Pohlaku sõnul müüb Oomipood hetkel ainult ühte sorti, distantsilt juhitavat juhtmeta uksekella. ?Sellise variandi puhul on kell toas, nupp aga hoopiski ukse taga või näiteks väraval,? räägib Pohlak. ?Raske öelda, kas inimesed seda otseselt tavalisele uksekellale eelistavad, kuna ta hind on pisut kõrgem ning maksab 295 krooni, ent kahtlemata on seda tunduvalt mugavam paigaldada.? Pohlak lisab veel, et nupu ja kella vahemaa on otsenähtavuse korral 100 meetrit, siseruumides tuleb see aga umbes 30 meetrit.

Mailis Otsa Acuma Kaubanduse OÜst selgitab, et nemad müüvad tavalisi, 220voldise ja ka patareitoitega uksekelli erinevate meloodiate, mõõtude ja disainiga. ?Esimesi saab kohe otse pistikupessa pista, patareiga uksekellad on aga ilma juhtmeta ja juhitavad distantsilt,? ütleb Otsa. ?Juhtmeta kelli ostavad kliendid pisut rohkem kui teisi, kuid ka traditsioonilisemad uksekellad lähevad hästi kaubaks.?

Kellade hinnavahe pole Otsa sõnul märkimisväärselt suur, üldiselt mõnekümne krooni kanti.

Hetkel kuum