Lõuna-Eesti noortele loodi pommivarjendisse seiklusklubi

10. detsember 2004, 14:36

Lõuna-Eesti noortele loodi pommivarjendisse seiklusklubi, ruumid andis noortele Tartu linn, teatas veebileht minut.ee.

Vanas pommivarjendis hakkab noortele seikluslikku tegevust pakkuma MTÜ Lõuna-Eesti Rollimängijate Selts (LERS) nimega Kivitsõõr. Rollimängijate seltsi tegevust toetab Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna noorsooteenistus.

Kivitsõõri tegevust juhtiv Andres Rattasepp põhjendas nimevalikut sellega, et noored jäävad tänapäeval tihti sihitult tegevust otsima ja Kivitsõõr koondaks nad ühtekokku. ?Kivitsõõr pole ju tegelikult muud, kui iidses tähenduses kividest ring, mis siis meie mõistes hakkab ümbritsema noori ja pakub kaitsvas sõõris neile põnevat tegevust,? ütles Rattasepp.

Seikluslik rollimäng on tegevus, kus mängijate seltskond kehastub erinevateks tegelasteks ning läbi nende osaleb mängujuhi poolt loodud maailmas toimuvates situatsioonides. Tuntumad Eestis mängitavad seiklusrollimängud on Dungeons Dragons ning Live Action Role Play ehk LARP tüüpi mängud.

Sõdade simulatsioonimängudest välja kasvanud seikluslikud rollimängud on kasvava populaarsusega harrastus nii Eestis kui mujal maailmas. Algselt käputäie veidrike poolt harrastatud seikluslikest rollimängudest on tänaseks moodustunud omaette subkultuur, mis ühendab miljoneid harrastajaid üle kogu maailma.

Kuigi seikluslike rollimängudega tegelevad ka täiskasvanud, on loodud seltsi eesmärgiks populariseerida ning toetada rollimängude levikut noorte hulgas.
Seltsi plaanides on Rattasepa sõnul ka rollimängu juhtide koolitus, rollimängude populariseerimine ja tegevuse arenedes ka vastavate teaduslike uurimuste toetamine. ?Üheks oluliseks tegevusvaldkonnaks on ka teadmiste levitamine Eesti ajaloo ning kultuuriloo kohta, loodetavasti jõuame välja ka Muinas-Eesti ühiskonnal põhineva rollimängu arendamiseni, mida saaks koolides kasutada ajalootundides,? ütles Rattasepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing