PM: Leping Ühtse Venemaaga murendab Keskerakonna

10. detsember 2004, 07:51

Laupäeval allkirjastatav koostööleping Vene võimuparteiga on murendamas Keskerakonda, sest mitu parlamendifraktsiooni liiget on avaldanud lepingule vastuseisu.

Üks koostöölepingu opositsionäär, kes julges eile avalikult oma partei vastu minna, on Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Arnold Kimber, kirjutas Postimees.

«See leping võib ju olla väga hea, kuid ajastus on täiesti vale,» lausus Kimber. «Sama Vene seltskond, kes Keskerakonnaga sõpruslepingu sõlmib, läheb seejärel Donetskisse, toetama [Ukraina presidendivalimistel] Moskva soosikut Viktor Janukovit?it ? ja see kõik toimub ajal, kui meie välisminister [Kristiina] Ojuland esineb Riigikogus, oran? sall demonstratiivselt kaelas.»

Oran? värv on Janukovit?i vastaskandidaadi, Lääne orientatsiooniga Viktor Ju?t?enko sümbol

Tänase Postimehe arvamusküljel nimetab Riigikogu väliskomisjoni esimees, respublikaan Marko Mihkelson keskpartei koostöölepet Venemaa presidendi Vladimir Putini nn koduparteiga libedaks teeks.

«Esiteks on selge, et poliitilise ühenduse Ühtse Venemaa puhul ei ole tegemist mitte klassikalise erakonna, vaid Kremli administratsiooni sõnakuuleliku käepikendusega. Nii nagu Kremlis, nii ka Ühtses Venemaas mängivad juhtrolli endiste Nõukogude repressiivorganite kõrged ohvitserid,» kirjutab Mihkelson. «Lõimides ennast Ühtse Venemaaga, tunnustab Keskerakond autoritaarset võimu Venemaal ning agressiivset välispoliitikat naabrite suunas.»

Keskfraktsiooni esimees Vilja Savisaar nimetas jutte käärimisest erakonnas kellegi väljamõeldiseks ning süüdistas nende levitamises kadedaid konkurente, kel ei õnnestunud Venemaa liiderparteiga lepinguni jõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing