Pärjati parimaid puithooneid

10. detsember 2004, 12:33

Eile õhtul pärjati arhitektuuriliselt parimaks puitehitiseks Tallinnas asuv 12korteriline ridaelamu, mille arhitekt on Aivo Schults.

Aivo Schults sai Eesti Metsatööstuse Liidu, Eesti Arhitektide Liidu ja Kultuurkapitali poolt korraldatud arhitektuurikonkursil saavutatud esikoha eest preemiaks 30 000 krooni.

Paremuselt järgmisteks puitehitiseks tunnistas žürii Tallinnas Lepiku teel asuva ridaelamu (arhitektuuribüroo Kosmos) ja eramu Tallinnas Mähel.

Välja jagati ka kolm eripreemiat. Liimpuidu kasutamise kategoorias tunnistati parimaks konstruktor Raul Lätti kavandatud Võsu põhikooli võimla. Arhitektid Urmas Muru ja Peeter Pere kavandatud eramu Harjumaal Kiili vallas sai eripreemia voodrilaua kasutamise eest. Parimaks vineeri kasutamise projektiks tunnistati sisearhitekti Tiiu Truusi sisekujundus Tallinnas Abara tänavas asuvas eramus.

Eesti metsatööstuse liidu asedirektor Märt Riistop nentis, et kuigi teatud positiive nihe puidu kasutamisel ehitiste projekteerimisel ja ehitamisel on toimunud, võiks puitu kasutada siiski tunduvalt enam. ?Puit ei sea piire,? ütles Riistop. ?Puit on kõige paljulubavam ehitusmaterjal, milles arhitektil on võimalik oma ideid teostada.?

Riistopi andmeil kasutatakse Eestis vaid umbes kolmandikes uutes eramutes puitseinu või puidust kandekonstruktsioone. ?Põhjamaades kasutatakse puidust seinu või kandekonstruktsioone 90 protsendil eramutest,? lisas Riistop.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing