Ülo Toomsalu • 10. detsember 2004 kell 5:47

EPL: Tallinna linn rajab Haaberstisse uue elukvartali

Paar aastat tagasi võitis arhitektibüroo Kosmos Stroomi ranna ja Paldiski maantee vahelise ala ideekonkursi.

Tallinna linnal on kavas vahepeal kaks aastat seisnud projektiga järgmisel aastal taas tegelema hakata, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Täna veel pole kindlat kava, et linn võiks näiteks pooleteise aasta pärast sinna midagi rajama hakata,? ütles Haabersti linnosavanem Taavi Rõivas. Samas on tema sõnul kavas nimetatud piirkonna arendamine kindlasti käsile võtta. ?Oleme Ülle Rajasaluga (Tallinna abilinnapea ? toim) sel teemal ka mõtteid vahetanud.?

?Tahame uuesti sellele alale koostatud projekti üle vaadata. On väga oluline, et selle piirkonna arendamise juures saaksid kaasa rääkida ka linnaelanikud,? ütles Rajasalu.

Haabersti linnaosavalitsuse arendusjuhi Tiina Jaska sõnul eelmine linnavalitsus Mustjõe asumi arendamise vastu huvi ei tundnud ning seetõttu jäi asi soiku. Ka oli maa-ameti suhtumine asjasse leige. ?Nüüd on asjad jälle liikuma hakanud,? tõdes Jaska.

?Peamiselt nägi see projekt ette sinna kõikvõimalikus kõrguses elumajade rajamist. Samuti oli ette nähtud sotsiaalmaa sportimiseks,? iseloomustas Taavi Rõivas arhitektuuribüroo Kosmos võidutööd.

Kahe aasta eest korraldatud Mustjõe elamukvartali ideekonkursi eesmärk oli kujundada parim elukeskkond 1,8 miljardit krooni maksvale 1500 korteriga elamurajoonile.

Hetkel kuum