Arvuti muutumas multimeediakeskuseks

Raul Haavala 14. detsember 2004, 00:00

Näiteks CD-ROMid ja CD-kirjutajad ongi laias laastus asendunud nn combo- ehk ühendseadmetega ja DVD-kirjutajatega. Prognoosisime seda arengut ka mullu.

Kõvaketaste osas on hinnalangus viinud üha suurema mahuga ketaste kasutamisele ? hetkel on kõige populaarsemaks mahuks juba 80 gigabaiti. Populaarsust on võitnud ka TV-tuunerid, mis võimaldavad vaadata televiisorit arvuti tagant tõusmata. Arvuti üleminek multimeediakeskuseks on kasvatanud ka kallimate ja paremate kõlarikomplektide müüki.

Eesti inimesed on hakanud rohkem rõhku pöörama ka juhtmeta klaviatuuridele ja hiirtele. Kui varem osteti ettejuhtuv toode, siis nüüd on tarbija teadlikkus suurenenud. Määravaks on pigem see, mis värvi ja mis kujuga on toode. Kodus sülearvutite kasutajad on kujundamas tõusvaks trendiks väiksekujulised hiired.

Eelmisel aastal ennustatud vedelkristallmonitoride (LCD) võidukäik on nüüdseks juba toimunud. Vedelkristallidel põhinevad ekraanid moodustavad müüdud monitoridest juba enam kui kolmveerandi. Koos kiire hinnalangusega on 15tollised LCDd juba koos kineskoopmonitoridega (CRT) praktiliselt jalgu jäämas 17tollistele LCDdele. Samuti on jõudsalt kasvamas üle 20tolliste LCD monitoride müük. Kineskoopmonitoride müük väheneb järjest, kuna LCD hinnad on muutunud vastuvõetavaks ka kodukasutajale. Näiteks Samsung kaotab järgmise aasta lõpus oma tootenimekirjast 15tollise vedelkristallmonitori.

Eestis kasutatakse ohtralt suhtlustarkvara MSN ja internetitelefoni Skype, seetõttu on suurenenud veebikaamerate ja mikrofoniga kõrvaklappide müük. Olulisel kohal on ka kõlarid, sest arvutitest vaadatakse rohkem filme ja mängitakse mänge, kus määravaks on heli. Projektorite maailm on kõrge hinna tõttu kodukasutamiseks veel kättesaamatu ? seega seal eriti muutusi pole. Samas on tulnud turule kodukinohuvilisele suunatud odavamad projektorid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing