ITee uudised

ÄP 14. detsember 2004, 00:00

Virtuaal.com pakub alates detsembrist klientidele rohkem kui 40 skripti tasuta installeerimise võimalust. Skriptide abil saab pidada e-poode, portaale, foorumeid, hallata projekte, pildigaleriisid, blogisid jms. Virtuaal.com on esimene Eesti serveriteenuse pakkuja, mis võimaldab oma klientidel nii paljude skriptide tasuta kasutamist. Virtuaal.com pakub ka administreerimissüsteemi c-panel, mida saab uuendusena kasutada 20 eri keeles, sealhulgas eesti, vene, inglise, soome, rootsi ja saksa keeles. c-paneli eestikeelset kasutusvõimalust pakub virtuaal.com esimesena Eestis. Süsteemi kasutamine on virtuaal.com?i klientidele tasuta. Keskkond virtuaal.com alustas tegevust 2003. aastal.

Detsembrist tegutsev jaekaubanduskett Enter IT-Market soovib pakkuda suurimat valikut arvuti- ja digikaupu. Keti omanik Aivar Paalberg investeerib selleks 15 mln kr. Tema hinnangul on arvutimüügis kodukasutajate kasvuruumi kordades, jõudmaks Skandinaavia tasemele. Suundumust toetab arvutite odavnemine, kasutamise lihtsustumine, sülearvutite pealetung ning arvuti ja digitaalsete kaupade ühildumine. Nende trendide taustal peab tarbija otsima arvuteid ühest, fotokaid teisest ning kodukino seadmeid kolmandast kohast, ütles ta.

Enter IT-Marketi prognoosi kohaselt kasvab Eesti IT-turg järgmisel aastal 15%. Äri- ja kodukasutajate vajadused on muutunud üha erinevamaks, arvuti pole töövahend, vaid muutub meelelahutuskeskuseks, nentis Paalberg. Enter IT-Market avab 2005. aastal suuremates kaubanduskeskustes 15 poodi. Peale süle-, laua- ja pihuarvutite pakutakse digiseadmeid: kaamerad, printerid, monitorid, skannerid, kodukinoseadmed, DVDd, CDd, mängud jms.

Sideoperaator Elion alandas Äri Interneti kuutasu kuni 25% ning kahekordistas Väikekontori-ADSLi allalaadimiskiirust. Äriklientide internetikasutus muutub intensiivsemaks, mis nõuab ühenduselt suuremat kiirust, kommenteeris Elioni internetivaldkonna juht Maiko Kalvet. Äri Interneti püsiühendus allalaadimiskiirusega kuni neli megabitti sekundis maksab 1500 kr asemel 1300 kr kuus ning ühendus allalaadimiskiirusega kuni kaheksa megabitti sekundis 4000 kr asemel 3000 kr kuus. Sümmeetrilist internetiühendust kiirusega kuni 2,3 megabitti sekundis võimaldava Äri Interneti kuutasu alanes 2000 kroonile. Detsembrist kahekordistas Elioni Väikekontori-ADSLi püsiühenduse allalaadimiskiiruse kahe megabitini sekundis ning tõstis üleslaadimiskiiruse 640 kilobitile sekundis. Hinnad on käibemaksuta.

Detsembrist saab Elioni teleportaalis ITV telesaateid ja filme vaadata kasutajaks registreerimata. Meediafaili eest saab tasuda internetipanga kaudu. ITV projektijuhi Pear Väli sõnul pakutakse registreeritud kasutajaile eeliseid, näiteks soodsamaid vaatamistasusid, vaadatud tasuliste meediafailide eest maksmist tagantjärele Elioni arvega ja võimalust vaadata ITVd televiisorist selleks spetsiaalselt kujundatud telekeskkonna vahendusel.

ITVs on seni populaarseimad multifilmid, lastefilmid ja -saated. Aasta algusest on enim vaadatud telesarja ?Vanad ja kobedad?, filmi ?Siin me oleme? ja lavastust ?Armastus kolme apelsini vastu?. ITVs on ca 4400 saadet ja filmi. AK uudised, spordiuudised ja ilmateade on tasuta. Filmide ja saadete vaatamiseks ITVst on vajalik interneti püsiühendus kiirusega üks megabitt sekundis. Elioni püsiühenduste kasutajatel tõstetakse kiirus ITV vaatamise ajaks automaatselt vajaliku tasemeni. Mullu novembris alustanud ITV-l on üle 3300 registreerunud kasutaja.

Eestikeelne tarkvaralahendus Microsoft Navision Väikefirmadele hõlmab Navisioni tooteperekonna funktsionaalsust. Uus hinnakujundus võimaldab ettevõtteil omandada litsentse vastavalt kasutajate arvule.

?Väikefirmadele mõeldud Navision on optimaalne lahendus kasvavale ettevõttele. Kogu Navisioni toote funktsionaalsus sisaldub ostetud litsentsis,? ütles Microsofti Eesti esinduse juht Arne Kaasik. Täna Eestis tegutsevate väikese ja keskmise suurusega ettevõtete seas ei ole terviklike äritarkvaralahenduste kasutamine väga levinud, lisas ta. ?Suurem osa firmasid ajab läbi näiteks Exceliga või mõne eelkõige ainult raamatupidamist abistava tarkvaraga. Samas lubaks majandustarkvara kasutuselevõtt toimida palju efektiivsemalt, sobitades erinevad äriprotsesse ning võimaldades kiiret analüüsi otsuste tegemiseks,? selgitas Kaasik.

Navision Väikefirmadele pakub terviklahendusi, mis on abiks ettevõtte äriprotsessidele nagu müük, turundus ja turustusahela, e-äri, finants- ja personalijuhtimine, projektide läbiviimine, analüüs. Navision Väikefirmadele ühildub Office?i toodete ja teiste Microsofti lahendustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing